Iščem zelo raztegljiv tekstil

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

tema odprta - 28. avg 2012 8:47 | ogledi: 7.596 | odgovori: 10

Zelo rada ustvarjam in šivam in nikjer ne najdem zelo raztegljivega tekstila kot je za kopalke. Mislim, da se mu reče lycra ali pa elastan. V glavnem raztegljiv bi moral biti v vse strani. Ali kdo ve, kje bi se ga dalo nabaviti? Naročila bi ga tudi v tujini, če bi bilo treba. Rada bi enobarvnega v svetli - bež barvi oz. umazana bela, bom pa zadovoljna tudi z kakšnim pisanim. Najlepša hvala za vsak nasvet.

kleo

DanD  

član od: 2.4.2008

sporočila: 20

28. avg 2012 8:57

Pozdravljena,

zelo raztegljivo blago za kopalke imajo v trgovini Kilometer pod Emporiumom v Ljubljanskem BTC-ju, se splača pogledat.

DanD

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

28. avg 2012 16:11

trgovina je lahko iz kateregakoli dela slovenije . Ali pri nas sploh še kdo šiva spodnje perilo in kopalke? Bi te proizvajalce vprašala kje kupujejo blago, pa si ga bi šla iskat.

Hvala DanD

kleo

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. avg 2012 19:01

Ne tega vzeti kot provokacijo, ampak, kleo - a overlock šivalni stroj pa imaš? Ker, če en veš, kje se dobijo materiali iz mikrofibre in elastana, kako pa veš, da imaš ustrezen šivalni stroj? Ker ponavadi tisti, ki znajo rokovati s strojem ali ga vsaj prodajajo, tudi vedo, kje nabavlja material.

Vendelina jr.

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

28. avg 2012 19:19

 V Gramatexu na Zgoši imajo tak material...

lucys

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

28. avg 2012 19:28

lucys, hvala ti.

 

Vendelina jr., ne se ti sekirati za moje šivalne stroje, jaz tudi tebe ne sprašujem kakšno izobrazbo imaš, ko si tako vsevedna in oh in sploh.



kleo

Sporočilo je spremenil(a) kleo dne 28. 2012 19:29

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

29. avg 2012 12:47

Kleo,

poglej si tole: http://www.divatessuti.it/index.php

Najdeš jih malo pred Benetkami v Noventa di Piave (blizu Outleta) in imajo na prodaj tudi manjše količine pletiva na balah, tudi po nekaj metrov. Carvico je eden od proizvajalcev tehničnega pletiva z lycro, ki ga iščeš. Vsebnost lycre/elastana (poleg poliestra ali poliamida) naj bo vsaj 20%. Ne vem pa, če že imajo koga, ki govori angleško. Ampak, če prideš tja, tudi roke pomagajo....

Torej, izlet v Benetke in še okolico :) 

Uspešen nakup ti želim.



sooonck

Sporočilo je spremenil(a) sooonck dne 29. 2012 12:49

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. avg 2012 22:16

kleo je napisal/a:

 

Vendelina jr., ne se ti sekirati za moje šivalne stroje, jaz tudi tebe ne sprašujem kakšno izobrazbo imaš, ko si tako vsevedna in oh in sploh.



kleo



Sporočilo je spremenil(a) kleo dne 28. 2012 19:29

Kar je ena redkih stvari, ki jih tule še nisi vprašala. Drugače pa si vpraševala vse od poškodbe kolen do izpadanja las in drugih podrobnih opisov bolezni  (pa ti osebe za to verjetno niso dale dovoljenja, ne?).

Vendelina jr.

beatrice  

član od: 18.11.2009

sporočila: 137

30. avg 2012 9:34

haha-kako malo nekateri potrebujejo za znatno zvišanje krvnega tlaka, čeprav so vnaprej opozorjeni, da ne gre za provokacijo.

Kleo, z najboljšimi željami za čim bolj uspešno ustvarjanje.

 

Urednik, we miss you desperately. Upam, da forumovci ne bodo (ponovno) zgrešili vsebine odprte teme.

beatrice

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

31. avg 2012 8:44

Kleo, naj ti zaupam, da sem lastnik 4 različnih šivalnih strojev: ene bagatke, stare uhhu. Overloka in iberdeka, ki ju je prejšnji teden zalila voda s strehe, ki se je preko odprtega strešnega okna zlivala nanju. Pojma nimam, kje se kupi lycra, ki so jo včasih imeli v  več trgovnih.

Imam tudi nov stroj, ki ima  specialne funkcije, sam odreže niti, mu pokažeš gumb, pa sam naredi ustrezno gumbnico, več vrst gumbnice, predvsem pa sežije več plasti jeansa in ima nastavek za šivanje zadrg. Ima poseben šiv za raztegljivo blago. Šiv zgleda tako ta so šivi malo premaknjeni v eno stran, poševnice druga za drugo.

Lycre se nisem šivala in ne vem, kje se kupi. Bi pa tudi jaz vprašala kar tule. Zato ti nisem mogla pomagati.

Uspešno delo ti želim.

F r i n a

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

1. sep 2012 7:27

Hvala vsem za pomoč in nasvete.


Vedno šivam samo tkanine, to je pa izjemoma, da potrebujem nekaj iz pletenine, tako da bom šivala pri prijateljici, katera ima dvoigelni šivalni stroj, ki je najbolj primeren za pletenine.


Ravno zato tudi nisem vedela, kje bi se ta tekstil dalo dobit, ker ga enostavno še sploh nisem kupovala.

 

Hvala še enkrat vsem in lep deževen dan vam želim.

kleo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti