Aktivna likalna deska

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

tema odprta - 27. avg 2012 17:42 | ogledi: 16.205 | odgovori: 25

Ker večinoma likam s precejšnjo paro, mi pod likalno mizo kaplja, zato mi je sodelavka svetovala naj kupim likalno mizo, ki se napihne in absorbira paro. Ali je to v redu predlog? Pri hoferju bo ena v akciji od Karcher. Če imate izkušnje (pozitivne in negativne), bi prosila zanje, nisem našla te teme na forumu.

Pa če katera ve, kam gre para pri taki likalni mizi?

 

Res hvala vsem.

 

 

zoja2

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

27. avg 2012 17:47

Sicer še nisem slišala za tako desko.

 

Jaz imam od VILEDE tako malo večjo navadno (ki je primerna za parne postaje), pa ravno tako pod paro likam in se mi še ni zgodilo, da bi kapljalo čez. Hm...bom pa pozorna na to. Tudi moja mama ima tako desko kot jaz in nima težav.

 

Točno tako imam: http://c2157932.r32.cf0.rackcdn.com/deal_44485_popup.jpg

 

Mogoče kaj pomaga

Maxi25

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. avg 2012 18:30

Zoja2, temle modelom tudi kaplja in curlja, pa se nič ne pritožujejo - exteme ironing - nekaj ekzemplov sanjskih moških je na linku: http://www.youtube.com/watch?v=mfmKkqLzHLk

 

Drugače pa, kaj pa če bi uporabljala manj pare? Ker "hofer" in "akcija", to meni zveni kot nekaj, kar je sicer poceni, ampak dolgega veka pa tudi ne bo imelo.

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. avg 2012 19:42

In zakaj je priblem, če kaplja? Pač uporabljaš veliko pare, ki nekam mora iti. Ko končaš pač pobrišeš po tleh. Res ne razumem, zakaj iz tako banalnih stvari ljudje delajo probleme. 

Če boš imela polno (leseno desko) ti bo para butala nazaj. 

 

Vanja

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

27. avg 2012 20:11

Za tiste, ki še niste slišale za tako desko, je to tole, samo tale je kar veliko stane. Akcije pa vem da niso vedno o.k., zato pa tudi oklevam in sprašujem.

 

Prepis iz mimovrste: Aktivna likalna deska Bosch TDN1010N odvaja prekomerno paro, preprečuje kondenzacijo, para se ohrani globoko v likalni desk.Aktivna likalna deska Bosch TDN1010N odvaja prekomerno paro, preprečuje kondenzacijo, para se ohrani globoko v likalni desk. Tkanina je suha. Likalna deska ustvari zračno rezervo za likanje občutljivih tkanin.

 

http://www.mimovrste.com/artikel/3530005723/aktivna-li

 

 



zoja2

Sporočilo je spremenil(a) zoja2 dne 27. 2012 20:15

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

27. avg 2012 20:15

zoja2 je napisal/a:

Ker večinoma likam s precejšnjo paro, mi pod likalno mizo kaplja, zato mi je sodelavka svetovala naj kupim likalno mizo, ki se napihne in absorbira paro. Ali je to v redu predlog? Pri hoferju bo ena v akciji od Karcher. Če imate izkušnje (pozitivne in negativne), bi prosila zanje, nisem našla te teme na forumu.

Pa če katera ve, kam gre para pri taki likalni mizi?

 

Res hvala vsem.

 

 

 

zoja2

Zoja 2, ne meči se v nepotrebne stroške. Pod likalno mizo pred likanjem postavi kakšno staro rjuho ali prt. Po likanju ga ožemi v kopalnici in vrži v prvo belo pranje. Jaz poleti likam na dvorišču (ampak tako, da lahko skozi okno spremljam likalni TV program) in je zelo prijetno da lahko bosa stojim na platnu. Pozimi pa sploh, kdaj smo pa čez dan bose, če ne ob likalniku.

nola

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

27. avg 2012 22:40

Nola, tudi jaz sem celo poletje likala na balkonu, ampak danes zjutraj pa sem že "vlekla" likalno mizo noter.

Para me moti tudi zato, ker likam v dnevni sobi pa se mi zdi, da je pare preveč, likam namreč veliko moških srajc, paro imam na večji stopnji.

Sicer sem tekom večera tudi izvedela, da para pri tej likalni mizi ne gre v zrak, ampak kam pa gre, pa mi tudi nobena ni znala pojasniti, tako da še vedno ne vem. Si jo bom pa natančno ogledala v razstavnem salonu Bosch in tam dobila mogoče kaj več informacij.

Hvala za sodelovanje  in lahko noč.

 

zoja2

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. avg 2012 4:09

Danes zaradi izvenserijskih obveznosti prej pokonci:

Ob tej likalni štoriji sem se spomnila, da sama že celo življenje likam tako, da imam na podlagi kakšno staro flanelko, za močnejše kose pride pa tudi kakšna star velika frotirka čisto prav. In so stvari čiso lepo zlikane, nič ne kaplja in ne curlja. Pa flanekla in frotirka sta na redno frekvenco tudi oprani in posušeni in je tudi higieni lepo zadoščeno. Tista deska pa slejioprej začne smrdeti po vlažnem.

Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. avg 2012 7:28

zoja2 je napisal/a:

Sicer sem tekom večera tudi izvedela, da para pri tej likalni mizi ne gre v zrak, ampak kam pa gre, pa mi tudi nobena ni znala pojasniti, tako da še vedno ne vem. Si jo bom pa natančno ogledala v razstavnem salonu Bosch in tam dobila mogoče kaj več informacij.

zoja2

http://www.bosch-home.com/de/produkte/b%C3%BCg

In nekje v navodilih zaslediš tole, zadeva nima zbiralnika kondenza kot npr. sušilni stroj, zdrava kmečka pamet ti po tej logiki pravi, da gre še vedno v zrak, na posnetku se vidi neke vrste ventilator, ki poleg dovajanja in odvajanja zraka verjetno služi tudi odvajanju pare.

Funkcija odvajanja zraka:
- Para se vsesa globoko v tkanine
- Odvečna para se odvede

 

Loni Makaroni

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

28. avg 2012 8:19

Moja sestra ima likalno desko in likalniko postajo Karcher iz Hoferja in je izjemno zadovoljna.

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

28. avg 2012 8:42

Naslov pa je! Aktivna likalna deska.  Prva misel je bila, da taka deska aktivno hodi za nami, če slučajno pozabiš na kupe nezlikanega perila. Da pa bi aktivno sesala odvečno paro, pa nit pod razno nisem pomislila.

Svašta, sem se prov nasmejala.  Pa pardon za smeteje.

Aktivna likalna deska, hahaha ojoj res si ne morem pomagat.

 

Vilma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti