Kokosovo mleko

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

tema odprta - 21. jan 2004 13:44 | ogledi: 3.397 | odgovori: 8

Doma imam pločevinko kokosovega mleka. Na njej so zapisane sestavine: kokosov ekstrakt in voda. Kaj je pravzaprav kokosov ekstrakt? Ali je mleko sploh kaj podobno pravemu kokosovemu mleku iz oreha?

Zanima me še, kje in kako ga naj uporabim. Rada bi naredila kako zanimivo in okusno jed.

Lp,

S.

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

21. jan 2004 17:56

Sicer ne vem nobenega recepta, vem pa da ga dosti uporablja Jamie Oliver. Vsaj po televiziji. Mogoče lahko pogledaš v katero od njegovih kuharkih knjig. Urška

vesna.p  

član od: 21.12.2003

sporočila: 32

21. jan 2004 21:35

Kokosovo mleko bi jaz uporabila za kak piščančji curry. Jaz ga včasih skuham, ker nimam kokosovega mleka pa naredim ponaredek-kokosovo moko namakam v vodi, odcedim in porabim, omako pa zgostim z tapioko. Zdi se mi, da je originalno tako gosto-kot tekoča smetana, ravno Jamie je uporabil kokosovo mleko za omako, ne spomnim pa se kakšno! LP vesna.p

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

22. jan 2004 6:48

Jaz večkrat pripravim eno jed po Jamieju. Točnega recepta nimam pri roki, gre pa nekako takole: kokosovo mleko zavremo (dodamo tudi vodo, pač glede na potrebno količino), solimo po okusu, vsujemo riž in kuhamo do mehkega. Kuhan riž nato stresemo v cedilo, da še malo izpari in postane bolj rahel. Nato umešamo na liste natrgano, oprano špinačo in pustimo nekaj minut, da špinača ovene. Takoj postrežemo. Odlično! Avena

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

22. jan 2004 7:51

Tudi jaz sem zadnjič videla, da je na nemški TV, ne vem kateri, kuhar vlil kokosovo mleko v neko omako. To je pa tudi vse. Na pločevinki piše, da je tudi za sladice. Jamieja nimam. Lahko kdo posreduje kak njegov recept? LP, S.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. jan 2004 13:11

V Naked chef 2 so trije recepti, v katerih je navedeno tudi kokosovo mleko...

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

22. jan 2004 13:36

Loni, bi bila prijazna in bi mi vsaj enega napisala? Jaz namreč niti ene knjige nimam, v knjižnici pa so vse izposojene. LP, S. Sporočilo je spremenil(a) SonjaB dne 22. jan 2004 13:36:53

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. jan 2004 13:52

Fragrant Green Chicken Curry I was asked to make this by my sister’s husband, who’d eaten something similar in a Thai restaurant. I looked up a lot of recipes and they all seemed quite different, so I used them as a basis and added some more fresh herbs, trying to get it as fragrant as possible. If you are a veggie, replace the chicken with vegetables of your choice. Green Curry Paste: 6 spring onions, washed and trimmed 4 to 6 medium green chilies, seeded and finely chopped 2 cloves garlic 1 tablespoon fresh ginger root, peeled and finely chopped 1 tablespoon coriander seeds, pounded and crushed 1/2 teaspoon freshly ground black pepper Sea salt and freshly ground black pepper, to taste 1/2 handful lime leaves, torn 2 lemon grass stalks, trimmed back and finely chopped 2 good handfuls fresh basil on the stalk 3 good handfuls fresh coriander on the stalk 3 tablespoons extra virgin olive oil 4 limes, zested and juiced 4 chicken breasts without bone and skin, each cut into 5 large pieces 16 ounces coconut milk 1 handful chopped pistachio nuts Put all the green curry paste ingredients in a food processor and whizz to a smooth green paste. Marinate the chicken in a little of the paste for 30 minutes, then add a little oil and the chicken pieces to a hot casserole-type pan or wok. Fry for 4 minutes, then add the remainder of the marinade – it will sizzle and spit. Stir in the coconut milk, bring to the boil and simmer gently for 8 minutes until the chicken is cooked. Season to taste. The flavor should have a kick but be reasonably mellow – very fresh and fragrant. Sprinkle with the pistachios and some coriander leaves and serve with steamed rice or noodles, and chunky coconut, tomato, cucumber and lime relish. Yield: 4 servings Prep Time: 45 minutes Cook Time: 20 minutes Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 22. jan 2004 13:57:10

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

22. jan 2004 13:55

Hvala! To je bilo pa hitro! S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti