Suhi led

doloress  

član od: 29.1.2009

sporočila: 61

tema odprta - 31. jul 2012 11:13 | ogledi: 19.679 | odgovori: 18

Pozdravljeni

 

zanima me kje na Obali bi si lahko priskrbela suhi led. Mislim, da se tako reče. Kot recimo led, ki ga imajo v Sparrestavracijah, da imajo notri sklede od solat. Da bi mi na pikniku imela solate na hladnem.

 

Pa če kdo slučajno ve še predlagat, kam naj ga postavim, ker na mizo ga po moje lih ne morem dat?

doloress

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

31. jul 2012 11:25

Kolikor je meni znano, pomeni suhi led zmrznjen CO2, ta ima pa temperaturo tam okoli -78oC. Močno dvomim, da v čem takem želiš hraniti solato. Predpostavljam, da hočeš imeti navaden zdrobljen led, tega pa delajo v posebnih ledomatih. Ne vem, če obstaja kaj takega za domačo rabo, sem pa prepričana, da bi ti ga v kaki gostilni, kjer tak aparat imajo, z veseljem naredili za primerno ceno. Malo pokliči naokoli, saj vprašati ni greh. 

Sonja

doloress  

član od: 29.1.2009

sporočila: 61

31. jul 2012 11:45

Hm samo ne vem če je tisto ki imajo v Sparu notri solate navadni drobljeni led. Ker tisto se ne stopi, navadni led se pa hitro stopi, tudi če je drobljen. In v ribarnicah imajo na isti stvari ribe. Samo ne vem kje naj to nabavim. Mogoče res ni suhi, samo ne vem pa kako se drugače reče in kje naj to dobim.

doloress

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. jul 2012 11:51

Greš v ribarnico, vprašaš, kje so oni to dobili, jih prosiš za eno vrečo tega istega (samo naj ne smrdi po ribah) in je stvar rešena.

BTW, pred leti se nam je na plovilu pokvaril hladilnik in smo šli z alu vrečkami do prvega kafiča, tam so nam dali led, mi smo potem te odprte vrečke uporabili za hlajenje. Kak dan drži, potem smo šli pa v drug kafič in je šlo cel teden čisto solidno.

Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

31. jul 2012 12:00

Doolores, 

led v ribarnicah se ne tali tako hitro, ker ga imajo pač v hladilnih vitrinah (torej na hlajeni površini), česar v domačih kuhinjah žal nimamo. Torej ne pričakuj, da bo pri tebi led zdržal tako dolgo kot v Sparu, raje se pripravi na poplavo. Če že, ga postavi v hladilno torbo, vmes pa čim več čim bolj mrzlih pingvinov.

Sonja

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

31. jul 2012 12:37

Vedno kadar poleti kupim ribe v ribarnici, prosim še za vrečko ledu – tako da so ribe med potjo na hladnem. Sem pa že videla v trgovini v zamrzovalniku vreče s kockami ledu.

rdkapica

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

31. jul 2012 13:27

Če ga boš imela v stiroporjastih posodah bo suhi led zdržal skoraj cel dan. Žal ti ne morem pomagati za obalo, na gorenjskem vem kje ga dobiti :)

ANJA

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

31. jul 2012 14:15

Ja že - ampak Messer prodaja res pravi suhi led. Na tega pa jaz ne bi dajala hrane, ki bi jo nameravala postreči gostom, je le malo premrzel.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. jul 2012 15:15

Suhi led res ni za hlajenje solate. Tudi če jo boš imela v posodi in le to na suhem ledu, se ti bo..hkm, zažgala. :) Poleg tega je precej nevarna, ker lahko dobiš kar grozovite omrzline, če se jo dotakneš. Pri nas jo uporabljajo za pošiljanje zmrznjene hrane, če jo naročiš na internetu. Ja, ni se za igrat s tem.

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

31. jul 2012 15:45

... sploh, če bo na tvojem pikniku 20 otrok! Ti se v gručah ponavadi obnašajo vse prej kot angelski zbor (na srečo, prav je tako!) in tlačijo prste vedno tja, kamor je najmanj treba. Resno mislim, ne se hecat, pa če se zdi še tako kul. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti