Moja kuhinja/sanjska kuhinja

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

25. jul 2012 15:09

Jaz pa ne vidim posebne romantike na tem kuhinjskem otoku. Razen, če bi imela na njem vse troje - štedilnik, umivalnik (konkretni, ne samo tisti mali) in pomivalni stroj + še dovolj prostora za pripravo hrane, torej da so ob stenah samo omarice za lonce, krožnike in ostalo kuhinjsko šaro. Sicer pomojem lahko po skoraj vsakem opravku v kuhinji sesaš in pomivaš tla tam vmes.

rag_doll

Hermiona  

član od: 24.9.2010

sporočila: 9

25. jul 2012 15:33

Pomivalno korito nameravam imeti točno nasproti štedilnika, pod koritom vse možno recikliranje za katerega mi zdaj že pošteno zmanjkuje prostora, zraven korita pa dvignjen pomivalni stroj. Pomivalno korito me mika tisto, ki ima na sredini en takšen manjši odcejalnik, pod katerim bi imela vilede, ki mi gredo zdaj res na živce. Ponavadi jih sušim kar na pipi.  Vmes bo 120 cm  hodnika. Sem pa na temo obnova kuhinje pregledala že vse stare teme, tako da sem videla, da so mnenja, štedilnik na otoku da ali ne deljena. Otok bo sicer kar velik to je 120*200.

Hermiona

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. jul 2012 18:35

Dvignjen pomivalni stroj sem v vseh letih  kot opcijo prodala samo enkrat. Malo manj je sklanjnanja ampak ker spodnji predal povlečeš ven, se mi zdi, da ni tako pomembno, da je dvignjen. 

@Harmonija: poglej,  kako velike posode imaš in koliko jih lahko naenkrat spraviš na štedilnik. Moja starša imata nekaj standardnega in bolj poceni, a na njem ne more naenkrat uporabiti velikega lonca in večje ponve. "Na srečo" ima v hiši dve kuhinji in stvari, ki se kuhajo dlje časa, kot na primer juha, se kuha v spodnjem štuku. O pripravnosti tega ne bi govorila, še posebej, ko je treba vročo juho trogat po hiši. Če bi bila jaz na tvojem mestu, bi naredila šablono štedilnika 1:1 in se igrala s kombiniranjem posode na njej. Druge ti na žalost ne moremo svetovati, kaj bi bilo najbolje za tebe.

 

Vanja

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

25. jul 2012 20:00

S štedilnikom na otoku in pomivalnim koritom nasproti tudi jaz nisem bila zadovoljna, saj so bila tla vmes vedno umazana. Zdaj imam elemente v obliki črke L, na sredi pa otok s predali, na katerem je samo delovna površina in ta postavitev mi je super - vse na 'dohvat ruke', dva se zlahka  sučeva med in okoli elementov. Od plusov bi omenila še veliko omaro-shrambo z izvlečnimi predali, svetlo barvo, pečico s pirolizo in keramiko po tleh. Minusi: štedilnik plin + steklokeramika (namesto indukcije), pa zakaj sem se odločila za samo 45 cm širok predalnik za žlice, mi tudi ni jasno...

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

25. jul 2012 20:32

Dodajam en minus moje trenutne kuhinje: površina pulta ni čisto gladka in to mi ni všeč. Ah, kaj sem pa vedla lansko leto, ko sem prvič kupovala - glavno, da je bil kolikor toliko lep, prave barve in ne svinjsko drag (pa je ultrapas al kako se reče) . Na ne povsem gladko površino nisem bila pozorna oz. niti nisem imela občutka. Zdaj je vsako zapacano stvar malo težje dol spravit, odtisi dlani ali prstov se poznajo, če pogledaš pod kotom. Je ravno toliko "groba" površina, da z dobro ožeto kuhinjsko krpo ne narediš nič. Na začetku sem se še precej matrala, zdaj se že malo manj ;)

rag_doll

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

28. jul 2012 17:30

Oh, ja... moja "sanjska kuhinja" je bila že izrisana, ampak je splavala po župi. Zato mi je sedanja toliko bolj ljubka in simpatična. Želja bo pa ostala  

Nikoli ne bi postavila:

. kuhalne plošče na otok (šricanje vsepovsod - tla in ostali del pulta);

. Izvlečna omara / shramba (premalo izkoriščenega prostora, stvari se premikajo, padajo, ko se omara vleče ven);

. izvlečni predali pod umivalnikom s kantami za odpadke, z mrežo za steklenice (za vsak odpadek vlečt predal, dvigovat pokrov... , steklenice se premikajo...;

. izvlečni predali širine 90 cm (ko se nabašejo s posodo, vse nekam pada, se kotali, pa še težina pritiska na izvlečni mehanizem);

. omarice 30 cm, tako neuporabne, da glava boli;

. štedilnik s pirolizo me ni prepričal, da ga je vredno imeti;

. če je nad pultom okno, pult in umivalnik iz keroka... jao, vsaka packa se vidi (nič ni treba gledat poševno), vsak prstni odtis - gospa čigar je kuhinja na sliki zaradi tega hoče na novi kuhinji zamenjat pult, ker jo strašno moti:

Pozdravček!

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

28. jul 2012 23:41

dragička je napisal/a:

omarice 30 cm, tako neuporabne, da glava boli;

 

Mene tudi. 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. jul 2012 9:37

sara, tebe pa dolgo ni bilo sem ...

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. jul 2012 15:58

Vsi izvlecni predali so dobri ce so mehanizmi boljsi in ne "grabijo" . Se nic ne prevraca in pada. Za kis in olje ozek predal je top!

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. jul 2012 11:49

Jaz pa idealno kuhinjo že imam (samo malo bi jo raztegnila), manjkajo mi le tisti škratki, ki jih je Nola omenjala. Imam namreč njihove zlobne bratrance - ko vstanem, je vse razmetano (niso omejeni na kuhinjo).

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti