Narejena torta

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 4. jul 2012 15:12 | ogledi: 8.529 | odgovori: 11

Oj!

 

Lepo prosim za pomoč.Možu smo z otroci naredili torto za rojstni dan,s katero bi ga presenetili ob prihodu domov.Je na službenem potovanju v tujini in naj bi se vrnil danes,vendar se je nekaj zakompliciralo in ga nebo.Tudi ne fe,kdaj točno bo prišel.Kaj anrediti s torto?Jo lahko zamrznem? Je pa smetanova(živalska smetana Špar+nutella in smetana Špar in jagodni kompot.Namočena je pa s Frucom-limona,pomaranča.

 

Za kakršenkoli nasvet se najlepše zahvaljujem

 

lp

 

Mateja

nejcanja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. jul 2012 15:19

Je smetana le stepena, je dodan kremfix ali želatina? Za želatino vem, da se v smetanovi varianti obnese tudi zamrznjena. Če je smetana le stepena, pa nisem prepričana.

Mi bi jo pojedli in potem naredili novo  

tulka

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

4. jul 2012 15:21

ja saj sem premišljevala,ampak otroci nočejo jest brez očija,jaz sem pa tudi nekako vraževerna......in če je torta nekomu namenjena,je nebi sama,ne vem no. Premišljujem,da jo komu dam......

nejcanja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. jul 2012 16:24

To  res ni problem: Speci še eno.... Tole pa v moževi odsotnosti (po)jejte pod pretvezo, da morate probati, če je OK.
Ostanke lepo zamrzni, bodo čisto OK.



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 04. 2012 16:26

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

4. jul 2012 19:23

Oj!

 

Torto sem podarila eni družini,ki so bolj v stiski. Tako sem njim in sebi polepšala dan.

 

hvala lepa za nasvete

 

lep sončen pozdrav

 

Mateja

nejcanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. jul 2012 20:53

nejcanja je napisal/a:

Oj!

 

Torto sem podarila eni družini,ki so bolj v stiski. Tako sem njim in sebi polepšala dan.

 

hvala lepa za nasvete

 

lep sončen pozdrav

 

Mateja



nejcanja

 

mamamia

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

4. jul 2012 22:03

Lepa gesta!

Čarli08

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

5. jul 2012 1:22

najcanja, kako lepo!

Sem že hotela napisati, da jo vseeno zamrzni, pa jo boste okrasili, ko bo mož prihajal domov in pojedli le delno odmrznjeno kot "sladoledno torto" (preverjeno - tako smo mi enkrat naredili in se je v toplem poletnem večeru izvrstno obneslo).

Ampat vaša druga rešitev je seveda še stokrat lepša in boljša S to potezo si dala najboljši možen vzor svojim otrokom!

Mojca

kozamurnik

sporočila: 2311

5. jul 2012 3:27

nejcanja je napisal/a:

Oj!

 

Lepo prosim za pomoč.Možu smo z otroci naredili torto za rojstni dan,s katero bi ga presenetili ob prihodu domov.Je na službenem potovanju v tujini in naj bi se vrnil danes,vendar se je nekaj zakompliciralo in ga nebo.Tudi ne fe,kdaj točno bo prišel.Kaj anrediti s torto?Jo lahko zamrznem? Je pa smetanova(živalska smetana Špar+nutella in smetana Špar in jagodni kompot.Namočena je pa s Frucom-limona,pomaranča.

 

Za kakršenkoli nasvet se najlepše zahvaljujem

 

lp

 

Mateja

 

nejcanja

Marsikaj se lahko naučimo ob prebiranju tega posta. Predvsem mladi, rahlo sebično vzgojeni nadebudniki. Kako se vljudno in prijazno vpraša forumske kolege, ko se kaj rabi ali ne ve".Lepo prosim " , je uvodoma napisala nejcanja in ne " a gdo tu gor ve kaj na nrdim", kot je zadnje čase v modi. O lepi gesti, da je torto podarila, ne bi zgubljala besed. Velikokrat berem kako je kaj "šlo v smeti". Pa bi se dalo verjetno podariti ali kako drugače porabiti. Ponavljam tudi stavek mameF :S to potezo si dala najboljši možen vzor svojim otrokom! Bravo, bravo! murnik

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

5. jul 2012 6:17

Bravo Nejcana!!!

OlivaB

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. jul 2012 6:34

Tudi meni se zdi lepo.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti