Alma sodnik

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

tema odprta - 2. jul 2012 17:01 | ogledi: 12.547 | odgovori: 58

No, tole sem že  napisala, najprej v očitno napačno rubriko in je moj tekst dežurna miličnica/moderatorka izbrisala.

Gre za Almo Sodnik, našo izjemno filozofinjo, o kateri pa na žalost bolj malo slišimo, še če jo kdo omeni,

to tik tak  zbriše vsaka predmestna šolmastrca.

Nanjo sem se spomnila  ob branju prispevka miši z moke, pravzaprav ob tem, ko je omenila izjemne in bistre ženske.

No, pa se mi je zazdelo, da bi se katera od izjemnih in bistrih žena tukaj mogoče hotela kaj menit o Almi Sodnik, mogoče kaj povedat ali izvedet o tej naši izjemni sonarodnjakinji.

Najbrž je miličnico/moderatorko zmotila moja primerjava s polpismenimi korifejami s katerimi davijo deco šolniki, pa je v svojem pedagoškem gnevu zbrisala še mišji tekst.

Pa zatro še enkrat: kakšno je vaše stališče o ignoriranju Alme Sodnik?

 

 

 

nola

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

2. jul 2012 17:11

Očitno nisi oddala sporočila, ker nobene teme s takim ali podobnim imenom ni bilo zbrisane v zadnjih 24 urah.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

2. jul 2012 17:23

Ja sem ga, se mi zdi da pod temo porjavitev ali tam okoli. Se zavedam, da čisto v narobno temo, je bila pa tictac zbrisana, no nič hudega. Kaj pa si ti misliš o (načrtrnem?) pozabljanju Alme Sodnik?

nola

Deschanel  

član od: 18.4.2012

sporočila: 35

2. jul 2012 17:38

Res je, Nola JE v temi o porjavitvi pisala o Almi Sodnik. Vem, ker sem se posledično že lotila gugl poizvedbe o tej ženski, o kateri do danes nisem vedela ničesar. Še vedno berem.

LP

Deschanel

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

2. jul 2012 17:45

jernej je napisal/a:

Očitno nisi oddala sporočila, ker nobene teme s takim ali podobnim imenom ni bilo zbrisane v zadnjih 24 urah.

Tukaj jasno piše, da ni nobene teme s tem naslovom, ki bi bila kjerkoli, torej tudi ne v napačni rubriki, zbrisana. In niti besede o tem, da je bil zapis v neki temi nekjezapisan in zbrisan. Sploh pa, tako ali tako ne sodil tja. Dvomim, da se je Alma Sodnik ukvarjala s porjavitivijo kože v svojih filozofskih spisih.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

2. jul 2012 17:49

Iz teme porjavitev je bilo pa res brisano (jaz sem iskal le izbrisane teme), ker ni imelo veze s porjavitvijo. Tako da ne gre niti za dežurne miličnike, samo če teh miličnikov ne bi bilo in bi bilo o Almi Sodnik pisano v temi o porjavitvi... potem bi bil tole bolj žalosten forum.

Za konec: Moderator ni le eden in tudi administratorji brišemo veš ;-) Sporočilo v napačno temo ti ni izbrisala tista, katero tako pogosto napadaš (ne da bi vedela, ali sploh še moderira) ;-) Toliko ti lahko povem, ker imam evidenco o vseh javnih zapisih in izbrisih na forumu ;-)

O pozabljanju te filozofinje pa nimam mnenja, ker je ne poznam in nisem zato tu, da bi pametoval, ampak da odpravljam napake in nadgrajujem sistem. ;-) Toliko od mene.


Deschanel  

član od: 18.4.2012

sporočila: 35

2. jul 2012 17:53

In niti besede o tem, da je bil zapis v neki temi nekjezapisan in zbrisan.

 

Tale stvek deluje nekam fejst čudno. Še enkrat poudarjam, da sem na podlagi Nolinega zapisa prej popoldne v temi porjavitev šla raziskovat temo o Almi Sodnik. Res se ni nanašala na izhodiščno temo, vendar me je kljub temu pritegnila, ko sem prebrala njen zapis.

Sicer pa, kje je problem, če tega zapisa ni več? Nola je odprla novo temo.

Deschanel

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

2. jul 2012 17:55

moderator2 je napisal/a:

jernej je napisal/a:

Očitno nisi oddala sporočila, ker nobene teme s takim ali podobnim imenom ni bilo zbrisane v zadnjih 24 urah.

Tukaj jasno piše, da ni nobene teme s tem naslovom, ki bi bila kjerkoli, torej tudi ne v napačni rubriki, zbrisana. In niti besede o tem, da je bil zapis v neki temi nekjezapisan in zbrisan. Sploh pa, tako ali tako ne sodil tja. Dvomim, da se je Alma Sodnik ukvarjala s porjavitivijo kože v svojih filozofskih spisih.

Gre za uporabo računalniških pojmov. Kaj je rubrika, kaj je tema in kaj je sporočilo v temi. In če nekdo napiše, da je bila v napačni rubriki, je jasno, da gre za TEMO, ker v rubrikah so teme. In teme s tem imenom ni bilo izbrisane. Drugo pa je sporočilo. Alma Sodnik ne sodi v temo o porjavitvi, zato je bilo sporočilo izbrisano. Vsem zajedljivim besedam napisanim zgoraj čez naše moderatorje je povzročilo le pomanjkljivo računalniško znanje. Kaj je tema in kaj sporočilo. In sporočilo Alme Sodnik NE SODI v temo o porjavitvi. In tu je zdaj PIKA.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

2. jul 2012 17:58

Deschanel je napisal/a:

In niti besede o tem, da je bil zapis v neki temi nekjezapisan in zbrisan.

Tale stvek deluje nekam fejst čudno. Še enkrat poudarjam, da sem na podlagi Nolinega zapisa prej popoldne v temi porjavitev šla raziskovat temo o Almi Sodnik. Res se ni nanašala na izhodiščno temo, vendar me je kljub temu pritegnila, ko sem prebrala njen zapis.

Sicer pa, kje je problem, če tega zapisa ni več? Nola je odprla novo temo.
Deschanel

Ja samo v temi o krofih tudi ne moreš pisati o flomastrih ;-) Ker potem bi bil forum poln zmede.

Problema v tem, da zapisana ni več, razen v tem, da je avtorica teme očitala, da ji je točno določena moderatorka zapis nalašč izbrisala, zaradi xyz razloga. Zapis je bil izbrisan le zato, ker ni sodil v temo. To je vse. Lahko pa zgolj zapišem, da ga NI izbrisala "obtožena" oseba.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

2. jul 2012 18:00

No, evo.O tem sem pisala. Jaz pisanja Alme Sodnik ne poznam  toliko v detalje, da bi si drznila trditi če je pisala kaj o taki ali drugačni koži. Je pa dosti pisala o(hm, njen izraz) omejenosti v ravnanju in razmišljanju.

Deschanel, je bila carica,a ne?

nola

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

2. jul 2012 18:05

Jaz priznam: prvič zdaj slišim zanjo. Kot vidim, je umrla tisto leto, kot sem jaz prišla na svet, tako da bi se po pravilih morala do mojih gimnazijskih let pritolči v učbenike in šolske programe, pa se ni. Sploh - kolikor se spomnim gimnazijske filozofije - ne vem, da bi omenjali katerega koli slovenskega filozofa ali filozofinjo. Pa tudi pri drugih predmetih se ni slovenskim strokovnjakom, znanstvenikom, mislecem posvečalo nič kaj pozornosti. No, na fakulteti je bilo malo bolje (s povdarkom na malo).

Če pa že naj kaj mislim, potem bi mislila, da bi se morali za velilko imen spraševati, kaj vemo oziroma zakaj nič ne vemo o njih in vsak bi našel kaj iz svojih logov.

Vem ne, verjamem pa, da je Alma Sodnik na svojem področju naredila veliko. Ampak - koliko Slovencev pa, recimo, ve, kaj je počel Aleš Strojnik? Ali Robert Blinc? Pa sta oba pustila za seboj kar velike stopinje kot še mnogo drugih. Tako da, ja, veliko jih je, o katerih bi morali kaj slišati, pa nismo. Zakaj - to je pa dolga in povsem druga zgodba, samo jaz je ne poznam. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti