Dopust ob vrbskem jezeru

martina_1x  

član od: 15.11.2009

sporočila: 19

tema odprta - 24. jun 2012 15:13 | ogledi: 11.471 | odgovori: 4

 

Čas dopustov je pred vrati zato me zanima, če ima kdo od kulinarikov kakšne izkušnje z dopustovanjem pri naših sosedih. Za 3-4 dni bi se odpravila na Vrbsko jezero,(Celovec) zato bi mi prav prišla kakšna vaša informacija. Zanima me prav vse od nastanitve, od dejavnosti. oz ogledov, od  vožnje, niti ne vem če rabim njihovo vinjeto, šla bi čez Ljubelj ali Karavanke, mogoče mi lahko kdo svetuje kakšen primeren hotelčič ali dom za prespat.......skratka vsaka vaša izkušnja oz info. bi mi prišla prav.

 

martina_1x

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

25. jun 2012 19:04

http://si.pensionhotel.com/hotel-woerthersee-avstrija-ho tukaj pobrskaj ,če ti kaj prav pride..mi smo bili s kolesi okoli jezera....tudi za kopanje je bil čas,voda topla in čista...prespali nismo ,tako da ti tu ne vem svetovat...če greš čez Ljubelj ne rabiš vinjete....lp

lp goga

Jutica  

član od: 15.12.2011

sporočila: 36

27. jun 2012 14:17

Ponavadi grem vsako poletje za en dan na Vrbsko jezero. Kot je napisala Goga, čez Ljubelj ne rabiš vinjete.

Vendar si doma dobro poglej pot od Celovca do jezera, ke rkažipoti v Celovcu usmerajo na pot po avtocesti. Jaz ti žal ne morem pomagati glede prave poti, ker se midva vedno nekaj loviva, pa še sama nisem nikoli vozila do tja. Vstopnina za jezero je plačljiva, imaš pa brezplačen parking. Meni je tam blazno všeč. Jezero je ogromno, ful je urejeno, imaš senco, sonce, kar hočeš. Je dosti lokalov s hrano in pijačo, je tudi nekaj igral  za otroke (na to nisem bila nikoli posebej pozorna), tobogan,... Ponavadi vidim kakšne reklame za koncerte in večerno dogajanje. Čisto zraven pa je še Minimundus.

Za prespati pa ti ne morem čisto nič pomagati.

Jutica

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

27. jun 2012 14:33

Tukajle sem že prespala in bila zelo zadovoljna - družinski hotelčič, lociran v neposredni bližini jezera.

Blanchy

martina_1x  

član od: 15.11.2009

sporočila: 19

27. jun 2012 19:01

Hvala vsem za inform. Če ne sedaj, pa enkrat v bližnji prihodnosti ga zagotovo obiščem. Kot vidim ste v glavnem  vsi zelo navdušeni in se ponovno vračate tja.  Voda, gore, lepa narava, lepa okolica vse urejeno in čisto, ja to moram ekrat vidt. Verjetno bo najbolje s kolesom okrog, da se res naužijem teh lepot.

Še nekrat hvala, pa lepe poletne mesece vsem želim.

 

 

martina_1x

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti