Nenavadne kombinacije

tema je zaklenjena

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

tema odprta - 23. jun 2012 9:24 | ogledi: 7.263 | odgovori: 9

Mene pa zanima če pozna kdo kako nenavadno kombinacijo hrane, ki bi bila lahko dobra a se vendar čudno sliši?

Meni je naprimer sendvič s piščančjmi prsi (salamo) in čokolado ali nutello zelo dober.

mali kuhar

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

23. jun 2012 9:30

Meni je pa všeč pire krompir in jabolčna čežana.

Sweetie

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

23. jun 2012 9:45

Stvar okusa. Čisto stvar okusa. Kar je pri nas nenavadno ali čudno, je kje drugje povsem vsakdanje (recimo mesne omake s čokolado).  Pri nas bi veljalo za pregreho, ampak če se poglobiš v svet dalmatinskih pašticad, boš pa videl, da je na koncu žlička prave marmelade tisto, kar da piko na i. Ali suhe slive ali marelice v lovski omaki. Ali pa recimo govedina dušena v pivu (stara flamska dobrota). Poišči si torej sam svoje kombinacije in uživaj v njih, ne glede na to, kaj si kdo misli ali ima za pripomnit (sploh mame rado zanese...). 

Zame je recimo nebeška večerja krompir v oblicah z maslom in kakav, sem že slišala marsikakšno na ta račun, ampak me ne gane. Pa tudi sardine z brusničnim džemom niso slabe. 

Daj si torej duška!

 

Sonja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

23. jun 2012 9:46

P.S.: pa če odkriješ kako novo kombinacijo, nam jo zaupaj - kot vidiš, nisi sam

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. jun 2012 10:45

Mogoče komu nenavadno, ampak meni  so koruzni žganci z mlekom in vsaj dvema žlicama sladkorja poslastica .... drugače mleka nikdar nisem marala, samo na ta način sem ga nekaj spravila vase; naši otroci pa žgance s kakavom, hči pa žgance in gor jajce na oko

 

Sicer pa, kot je rekla limnol: kar je kje nenavadno, je v drugem okolu nekaj povsem običajnega.

mamamia

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

23. jun 2012 11:47

Iz obiska na Norveškem pred leti mi je ostalo v spominu, da so pod klobase in sir namazali neko marmelado.

Pa še ena čudna kombinacija iz McDonaldsa, ki mi nikakor ne gre v glavo... Namesto v kečap, se pomfri namaka v sladoled 

luccka

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

23. jun 2012 11:48

meni je tudi dober piščančji file na žaru z medom in cimetom ali javorjevim sirupom, piščanec z ananasom.

moja sestra obožuje kečap in enkrat sem jo videl kako je jedla banano s kečapom.

mali kuhar

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

23. jun 2012 12:19

sicer tole ni več nenavadna kombinacija, pa vendar. V Londonu sem si privoščla pizzo z ananasom in zelenjavo.

Na Švedskem sem jedla solato iz zelja, fižola, koščkov ananasa, močno poprano in kisano.

Na Finskem pa solato iz čebule, pomaranče in jabolka.

Zanimive kombinacije, vendar sama prisegam na klasiko, oziroma na mediteransko kuhinjo in začimbe

lp

ledenka_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti