Dress code

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

tema odprta - 12. jun 2012 21:04 | ogledi: 24.068 | odgovori: 9

Vem, da je bilo na temo oblačenja že ogromno rečenega, ampak če se hočem prebiti skozi vse tisto, bi trajalo tedne, pa še ne vem, če bi dobila odgovor, ki ga potrebujem. Če je katera torej vseeno pripravljena priskočiti na pomoč z nasvetom, bom zelo hvaležna...

Situacija je takšna: v kratkem se moram udeležiti dveh dogodkov, kjer je dress code na enem business casual, na drugem pa smart casual.

Vsak nasvet bo dobrodošel, ampak najbolj me moti to, da baje na ta drugi del (smart casual) prihajajo nekatere ženske celo v večernih oblekah. Kaj torej obleči, da bo v okviru zapovedanega dress code, pa da je dovolj fino, da ne bom preveč v kontrastu ne z enimi, ne z drugimi? Mala črna oblekca bi bila ok? Kaj čez? Blazer, bolero...? Predvidene temperature 15-20 stopinj...

A je smart casual bolj ali manj fino od business casual?

Če ima to kaj veze, dogodka si sledita v istem dnevu.

100x hvala za vse nasvete!

čoko

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

12. jun 2012 21:28

Business casual je sproščena poslovna obleka, za ženske: klasičen suknjič, bluza, hlače ali krilo, nogavice, čevlji

Smart casual je sproščena elegantna obleka, za ženske suknjič, ki naj ne bo klasičen, lahko tudi elegantna jopica, bluza ali elegantna pletenina, hlače ali krilo, nogavice, čevlji (najbolje zaprti)

Vir: Pisani, L., Obleka, Kaj, kdaj in kako

Upam, da kaj pomaga - predlagam pa, da se poskušaš na diskreten način pozanimati.

Čarli08

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

12. jun 2012 21:46

Hvala, Čarli! Saj sem pogooglala, pogledala kup slik, ampak me je sezulo tisto o večernih oblekah na smart casual (to sem izvedela po diskretnem poizvedovanju ). In zdaj ne vem, komu bolj slediti

čoko

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jun 2012 1:00

Čoko, odgovor na to, kar iščeš je, verjela ali ne "v vsem tistem pisanju, čez katerega se ti ne ljubi prebiti". Tudi čarli ti je čisto lepo povedala, kakšen je business code inkakšen je smart casual.

Drugače je pa tako, da na business casual se obleče nekaj, kar je svečano in ima rokave: skratka, zadevo rešuješ z eno enobarvno oblekico s kratkimi rokavi (eno temnomodro s kratkimi rokavi je tako ali tako treba imeti).

Tisto z nogavicami - pravila o nogavicah so, kar se mene tiče, butasta. Pravila o nogavicah in zaprtih čevljih so napisana za to, da se zakrijejo stvari tipo: krčne žile, hematomi, ne posebej gladke noge in gljivice na nožnih prstih. Če nimaš nič od tega, ni razloga, da bi v juniju nosila nogavice. Zlasti, če bo dnevna temperatura nad 25 stopinj.

Pri smart casualu je pa tako, da je več svobode pri oblekici. Lahko imaš oblekico z naramnicami, več izrezov itd.

Obutev: salonarji ali sandali. Sandali in nogavice skupaj je no go.

Torbica: obvezno mala satenasta torbica. Ne kakšne dnevne usnjene vleči zraven, ker se tako ves look sesuje.

 

 

Vendelina jr.

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

13. jun 2012 21:59

Super, hvala lepa! Sta zelo pomagali! Vse, kar rabim, je že v omari, tako da problem rešen...

Sicer pa, Vendelina, sem se skozi tvoje oblačilne reporte nekoč kar redno prebijala, ni, da se mi ne da. Le da v tem trenutku ne utegnem iti še enkrat skozi, še manj potegniti iz vsega bistvo. Pride čas tudi za to, upam... Škoda, da letošnjega reporta ni bilo.

Hvala še enkrat!

čoko

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

13. jun 2012 22:30

čoko, letošnji reporti so na blogih. Poglej, je kar nekaj uporabnega materiala.

Čarli08

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

15. jun 2012 13:19

Čarli08 je napisal/a:

čoko, letošnji reporti so na blogih. Poglej, je kar nekaj uporabnega materiala.



Čarli08

O, madonca, niti pomislila nisem na to, kaj šele pogledala tja!

Res hvala!

čoko

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. jun 2012 13:25

A propos Vendelinini blogi, danes sem se med malico prav fajn narežala, ker se mi je zdelo, da se sami prti okoli mene sprehajajo.

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jun 2012 15:20

Čakaj, ko se boš znašla med sprehajajočimi se jušniki

Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. jun 2012 15:25

Vendelina jr. je napisal/a:

Čakaj, ko se boš znašla med sprehajajočimi se jušniki



Vendelina jr.

Matr, a je to napaka? A bi moglo pisat  " jošnik ", pa erdeči? A se je morda že začelo?

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti