Redko jem torte, občasno pa, tako kot mali kuhar in frina, sprobam kakšno novo v prijetni družbi in kakšnem res prijetnem okolju/ambientu. Enostavno me tisti poseben občutek zagrabi, ko vidim lične mizice, rustikalno oblikovane stole, kelnera ino mojstra z belim predpasnikom, nasmeškom, prijetnimi vonjavami, dišečo kavico, vitrino polno dobrih in predvsem iz naravnih sestavin narejenih tort. V takšne slaščičarne rad zavijem. Ilich, Hiša dobrot. Sploh pa posedajnje veni, ob takšnem vremenu, s prijetno družbo in kosom sveže, dobre torte res naredi vzdušje pozitivno, veselo in prav LE FRENCH :D
Tisti, kateri ste iz Mbja: katere tortice priporočate v slaščičarni ILICH in HISI DOBROT?
Cheesckae in limonina sta super. DOBOŠ in RAFAELOVA me še čakata v Hiši dobrot.
Kaj pa v ILICHu? Katera vam je naj naj. Tam izgledajo vse tako dobre, da se mi kar rola :D
Sam naj naj navijam za DOBOŠ, da končno zagrizem v tisto karamelo, da hrska med zobmi, ter da se spustim v suh biskvit ob spremljavi kozarca radenske. MMM
Najboljše torte
Hmmm doboš torta, to bo treba enkrat probat. Nažalost sem z obale in je MB pa Madžarska daleč stran, pri nas pa je še nisem zasledil.
mali kuharIma kdo kaj izkušenj z zamrzovanjem schillerjeve torte? Nekaj gostov je zaradi verskih prepričanj trenutno ne sme jesti, čeprav bi jo radi poskusili. Jim jo lahko del zamrznem?
Schillerjeve torte res še nisem zamrznila, ampak bi jo brez premisleka. Delala sem jo samo 1x.
Če si v dvomih, kako bo izpadlo, daj v zmrzovalnik en čisto majhen kos (2 grižljaja), ta bo zmrznil v eni uri, nato jo daš ven, odtališ in vidiš, če je OK ali ne. ![]()
Hvala, sis ![]()
Šilerjeva torta ima oblate iz snega, sladkorja in madljev. Mislim, da to ne bi preneslo zmrzevanja.
F r i n aLimnol, ali je za breskovo torto s kislo smetano recept kje v bazi? Sliši se zelo osvežilno.
Patricija
patricijaGlede zamrzovanja Schillerjeve torte: ne bi imela pomislekov glede zamrzovanja biskvitnega dela torte, dvomim pa. da bi se obneslo zamrzovanje kreme. Želatina v zamrzovalniku po mojem mnenju ne preživi! Drugače je pri kremah z masleno kremo - to sem že preizkusila, gre.
teta tortaMnogokrat preverjeno: Torte z želatino se prav lepo zmrzujejo. Naredim navadno sadne in moj dragi jih dejansko je kot sladoled na vilico, medtem ko so meni všeč odmrznjene. Odmrzniti jih je treba v hladilniku in ne MV, gre pa tudi na sobni teperaturi.
Zdaj je že zmrznjeno
- bom sporočila potem, kako se je obneslo. Hvala vsem.
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
