Ct pet

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

tema odprta - 6. jun 2012 12:54 | ogledi: 9.759 | odgovori: 10

Ali mogoče kdo ve,koliko časa se čaka na izvid preiskave ct pet.

Hvala in lp.

NIA

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

6. jun 2012 13:34

Odvisno, kam si šla, predvidevam. Prav celo večnost pa sicer tudi ne bi smelo bit.

rag_doll

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

6. jun 2012 13:39

Nisem bila jaz,ampak brat in to v kliničnem centru v ponedeljek 4.6. V bolnici je že sedem tednov,pa enostavno ne vemo  nič.

NIA

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

6. jun 2012 14:07

Če je v bolnici, potem bo hitro, itak pa ga ne dobi on, ampak zdravnik. Jaz sem ga izven bolnice dobila v 1 tednu.

Vsak dan se da priti do zdravnika, ki ga ima v bolnici, samo spraševati je treba. Telefonsko se informacije težje dobijo, kot ustno. Tako da ne razumem, zakaj nič ne veste o stanju?

Vso srečo!

atos

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

6. jun 2012 14:18

vedno samo rečejo da ima antibiotik proti novi bakteriji in da ne vejo kaj je.ima pa zelo velikokrat vročini,pritisk niha tudi shujšal je.

NIA

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

6. jun 2012 14:53

Negotovost, še posebej, če se tiče zdravja je zelo težka reč. Ampak očitno bratu poskušajo najti pravo diagnozo in terapijo. Naj brat oziroma tisti, ki ga je ob prihodu v bolnico pooblastil za pridobivanje informacij v zvezi z zdravljenjem, čim več sprašuje, osebno pristojnega zdravnika.

Čim hitrejše okrevanje bratu, želim.

zeta

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

6. jun 2012 14:59

zeta je napisal/a:

Negotovost, še posebej, če se tiče zdravja je zelo težka reč. Ampak očitno bratu poskušajo najti pravo diagnozo in terapijo. Naj brat oziroma tisti, ki ga je ob prihodu v bolnico pooblastil za pridobivanje informacij v zvezi z zdravljenjem, čim več sprašuje, osebno pristojnega zdravnika.

Čim hitrejše okrevanje bratu, želim.



zeta

 

Se čisto strinjam z napisanim, posebej o tistem, da naj se čimveč sprašuje.

Res čimveč sprašujte, pa odločno, ker včasih se zgodi, da ne prisluhnejo. 

Tudi z moje strani čimhitrejše okrevanje

 



atos

Sporočilo je spremenil(a) atos dne 06. 2012 14:59

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

6. jun 2012 15:07

Pa, oprosti Nia, tudi informacija o tem, kdaj bodo znani rezultati preiskave bi bila najbolj zanesljiva, če bi jo iskala pri zdravniku, ki je brata poslal na pregled.

 

 

zeta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. jun 2012 21:54

Ne vem kako je v UKC LJ, a v Mariboru so na vsakem oddelku vsak dan ob določeni uri govorilne ure in svojci dobimo informacije od zdravnika lahko vsak dan. Bolnik pooblasti nekoga - to se vpiše v formular - ki ga naj obveščajo, in ta potem lahko dobi informacije tudi po telefonu. V minulih mesecih preizkušeno več krat, saj je oče vsakie tri do štiri tedne po nekaj dni v bolnici. In so tudi mene že z oddelkov klicali po telefonu, če je bilo kaj treba pojasnit.

So nam vedno povedali, kaj so ugotavljali, kakšni so rezultati, kdaj bodo, če je bilo treba kak dan počakati, kaj svetujejo, predlagali so nam tudi preiskave in pogovor z oečtom, ko je bil v dvomih, ali naj pristane ali ne (odvzem kostnega mozga na primer). Povedali so nam tudi o dvomih pri ugotavljanju diagnoze in kaj bi še bilo potrebno storiti ... Tako so nam tudi danes povedali: vzorec bodo poslali v Ljubljano, izvid pričakujejo v tednu dni, dobili ga bomo domov po pošti, z navodili, kako ravnati.

Tako da mi je nekako nenavadno, da nič ne veste. Tko pita, ne skita, so rekli naši južni bratje včasih.

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. jun 2012 23:03

To je res. Zdravniki povedo vse, če jih vprašamo. Sami od sebe pa ne. Preverjeno od bolnice pred kratkim, pa tudi iz osebne izkušnje.

Smo pa bolniki različni. Nekateri ne upajo vprašati. Iz različnih razlogov, eni imajo rešpekt do zdravnikov, druge je strah, kaj bi jim povedali, za tretje niti ne vem.

Jaz sem vedno vprašala in bila pozitivno presenečena. Kdor jezika špara, kruha strada!

 

 

naor

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

7. jun 2012 10:44

zeta je napisal/a:

Negotovost, še posebej, če se tiče zdravja je zelo težka reč. Ampak očitno bratu poskušajo najti pravo diagnozo in terapijo. Naj brat oziroma tisti, ki ga je ob prihodu v bolnico pooblastil za pridobivanje informacij v zvezi z zdravljenjem, čim več sprašuje, osebno pristojnega zdravnika.

Čim hitrejše okrevanje bratu, želim.

eta

Se tudi jaz podpišem pod to. Ne se dat odpravit kar tako, vztrajat, ampak prijazno :) Srečno!

 

rag_doll

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti