Vrtiček v stanovanju

goblinsly  

član od: 29.8.2011

sporočila: 24

25. jun 2012 13:46

No če ste se nekateri že nehali krohotati, en kratek update.

Posadil sem en kup začimbnic. Posebej sem posadil baziliko in kar fino raste. V en lonček sem pa dal en kup semen začimbnic, čakam da bodo dovolj velike da bom lahko ugotovil katere sploh so. Vprašanje pa je kako bo pozimi ko bo veliko manj sonca.

goblinsly

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. jun 2012 17:49

goblinsly, pa veš da smo se malce nasmejale, ker zadevo si zastavil tako, kot da boš na 20 kv metrih imel tropski vrt, zaključiš pa  z začimbnicami v lončkih ... pa to imamo skoraj vsi.

mamamia

goblinsly  

član od: 29.8.2011

sporočila: 24

25. jun 2012 18:36

No pa saj smeh je pol zdravja ane. Za drugo polovico pa poskrbijo začimbnice v lončkih.


Eno vprašanje. Melisa vem, da je cela uporabna za poparke, s steblom vred. Bazilika in origano kot začimba so dobri samo listi ? Se pravi zadevo posušim in osmukam liste. Steblo za ta namen ni uporabno ? Kako pa režete origano ? Jaz sem porezal samo tiste rastlinice ki so imele več stebel, da ne bi edinega vzel...več kot 50g rastline tako nisem rabil, ker je zdaj bolj za poskus.

goblinsly

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

25. jun 2012 18:49

Jaz pa bazilike ne susim. Jo raje zamrznem, ker se mi zdi, da imajo jedi potem malo vec okusa po baziliki.

Origano, zajbelj in timjan pa susim (in uporabljam v bolj hudih casih ... beri: november do maj ).

urska

goblinsly  

član od: 29.8.2011

sporočila: 24

26. jun 2012 17:07

Baziliko kaj razrežeš preden jo daš v zmrzovalnik ? Od bazilike samo liste, kaj pa od origana ? Steblo ni uporabno kot začimba, npr. zmleto ?

goblinsly

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti