Radar

Mygrace

sporočila: 6506

31. maj 2012 23:46

Uuuuuuuuuuuuuuuu, hvala za tole, barka kafana! Zdaj si bom dala duška, vozila kot pr norcih, lagala o vozniku, poiskala lažne priče, pridobila lažni alibi...juhuhu!!!!!

(mi se znajdemo press)

 

                                                       

Mygrace

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. jun 2012 10:42

barca10 je napisal/a:

mamamia; če se ti to še kdaj zgodi da kazen pride na tvoje ime (ker je avto napisan nate), vozil pa je nekdo drug (nekdo iz vaše družine) , se lahko pritožiš in v pritožbo napišeš da avta v času prekrška nisi vozila ti ampak nekdo od tvojih sorodnikov na katere pa se nisi dolžna izpovedati. Kar pomeni da ti svojega sorodnika po zakonu ni potrebno izdati. pritožbi dodaš neko potrdilo da si bila med tem časom ko je bil storjen prekršek nekje drugje npr. v službi.. . Kazen je nato izbrisana prav tako pike in nihče, ne ti, ne nekdo od tvojih sorodnikov ne plača kazni.

Cela zanka je v tem zakonu 114.člena ZP-1 ki pravi da nisi dolžen izpovedati se zoper sebe in svoje bližnjega ali priznati prekršek.

Tako pritožbo sem poslal tudi sam pred približno 3 meseci ko je brat z mojim avtomobilom prekoračil hitrost.

Kazen in pike so izbrisali.

 

Lp, Barcafan



barca10

 

Vem za to. Vendar si po nekaterih tolmačenjih dolžan ti plačat, če ne uspeš dokazat, da nisi sedel za volanom. Odvisno je tudi od slike, če se da razpoznat voznika. Na naši fotki ga ni bilo mogoče prepoznati, možnosti, kdo bi lahko vozil, je bilo več, jaz sem pa bila takrat na delovnem mestu, je morala firma poslat poštemplano in podpisano potrdilo.

Če tega ne uspeš dokazat, plačaš ti, oziroma tisti, na kogar je avto pisan, ker gre za prekršek in se drugače tolmači to, da ne izdaš bližnjega. So mi znane vse podrobnosti takih postopkov, brez skrbi.

 

Kazen je pa odvisna od okoliščin, zdajle bi bila nad tisoč evrov, koliko kazenskih točk pa ne vem, od tega sta dve leti minili in se je zakon vmes spremenil.

mamamia

barca10  

član od: 28.8.2009

sporočila: 5

1. jun 2012 20:40

Če avta res nisi vozila ti in si bila v tistem času res v službi ni potrebno nič lagati in se izmišljevati!!

Kaj ti služba ne more podpisati pisnega potrdila da si bila v službi??   Tukaj ne gre samo za denarno kazen ampak za pike ki jih pa nimamo prav veliko je tako? .. in zakaj se nebi izognili taki kazni če se lahko!!!

V življenju se je treba pač kdaj pa kdaj znajti..

..ker nekateri se pač ne znajo  

 

barca10

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

1. jun 2012 21:25

Mene pa zanima še nekaj...ti v roku 3 mesecev dobiš položnico in svojo prečudovito fotkico. Ali tudi v tem primeru velja, da če plačaš v sedmih dneh, je kazen polovična?

Roncolino

diana65  

član od: 24.5.2011

sporočila: 22

1. jun 2012 21:31

ne v sedmih, ampak v 16. dneh od prejema plačilnega naloga imaš možnost plačat polovično globo !

diana65

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. jun 2012 22:04

barca10 je napisal/a:

Če avta res nisi vozila ti in si bila v tistem času res v službi ni potrebno nič lagati in se izmišljevati!!

Kaj ti služba ne more podpisati pisnega potrdila da si bila v službi??   Tukaj ne gre samo za denarno kazen ampak za pike ki jih pa nimamo prav veliko je tako? .. in zakaj se nebi izognili taki kazni če se lahko!!!

V življenju se je treba pač kdaj pa kdaj znajti..

..ker nekateri se pač ne znajo  

 



barca10

 

barca, natančno beri: sem napisala, da je firma dala potrdilo, da sem bila v službi in ker po posnetku ni bilo mogoče ugotoviti, kdo je vozil (doma nas je pa sedem z vozniškim izpitom ...), je sodišče postopek ustavilo. Ni bilo kazni.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti