Prosim za pomoč

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

tema odprta - 21. maj 2012 10:03 | ogledi: 6.847 | odgovori: 6

Že nekaj časa imam v grlu sluz-kot bi mi nekaj viselo iz nosa.Kar naprej požiram in požiram, vendar ne gre nikamor.Ima kdo kašno idejo kako si lahko pomagam, ker sem že takšna kot balon, ker požiram zrak,pa tudo grlo me že boli od tega.

Hvala in lep pozdrav!

Romanad

romanad

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. maj 2012 10:12

A si pomislila, da bi morda šla k zdravniku?

mamamia

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

21. maj 2012 10:28

Morda kak polip? Pojdi k zdravniku, jasna stvar.

perpetua

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

21. maj 2012 10:42

Meni podobne težave povzroča uživanje mleka.

Lila Roza

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15163

21. maj 2012 11:04

Najbrž gre za vnetje sinusov in povečano izločanje sluzi. Potrebno je temeljito izpiranje nosu z fiziološko raztopino, tudi po 1 dcl naenkrat, da se nos temeljito očisti. Po potrebi še kapljice za nos. Težave omili še kakšnih tbl.proti bolečinam. Svetujem vam tudi čaj z medom.

Če se stanje poslabša obisk pri zdravniku.

Samo požiranje me pomaga, poskusite jo izpljuniti.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

22. maj 2012 10:15

Ojla!

Verjetno bo res najbolje obiskati zdravnika, saj si sami najlažje pomagamo, če vemo, za kaj gre. Sama imam občasno podobne težave, ki sčasoma izzvenijo v občutek tujka v grlu, kar je silno moteče, saj je zelo težko požirati, če se zdi, da se bo vse skupaj "zamašilo" in še zrak ne bo šel mimo. Sicer še čakam na MRI, ampak trenutna diagnoza gre nekako tako, da te težave povzroča nekaj let stara poškodba hrbtenice v vratnem predelu (med petim, šestim in sedmim vratnim vretencem). No,to je moj laični opis. Pomagam si tako, da, ko je res "hudo", ležem na tla in si podložim glavo toliko, da se brada čimbolj približa prsim. Po kakšnih petnajstih minutah se zadeve uredijo.

Še eno laično mnenje: si prepričana, da nisi pod hudim pritiskom in bi bila ta težava posledica stresa?
 Čeprav smo ljudje zelo trpežna bitja, smo v osnovi krhki in dovzetni, ob vsem tem pa še izpostavljeni.

Želim ti skorajšnjo rešitev težave, pa še k zdravniku skoči!   

Pozdravček! 

Vrana

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

24. maj 2012 14:06

Se opravičujem, ker se nisem oglasila, mi je nekaj nagajal računalnik.Res je da sem pod sresom-sin dela maturo, sicer pa kdo pa v današnjem času ni.To se mi dogaja samo včasih in je silno moteče. Nos imam lepo prehoden, saj brez problemov diham skozi.Čaja spijem v službi sigurno liter na dan-zeliščne čaje.Malo mi pomaga če vzamem tabletko Ranital-s.Vzamem jo zvečer in je zjutraj skoraj ok. Čez dan pa se stanje zoped poslabša.Tudi pri požiranju hrane nimam težav.

Seveda bom šla k zdravniku , če ne bo kmalu bolje.

Hvala za nasvete in lep pozdrav vsem!

 

Romanad

 

romanad

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti