Čudovito testo

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 5. maj 2012 7:02 | ogledi: 10.367 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

 

A kdo ve recept za 'čudovito testo'?Videla sem v albumu od Dragičke.

 

že v naprej hvala lepa

 

lp

nejcanja

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

5. maj 2012 7:36

Zakaj pa se ne obrneš direktno na Dragičko po ZS?

Sweetie

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

5. maj 2012 8:00

Ne vem, zakaj ne morem prilepiti povezave, išči ga med recepti pod imenom VSESTRANSKO TESTO.

rrr

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

5. maj 2012 8:02

Najcanja, se opravičujem, včeraj ni bilo časa. Če ni prepozno ti sedaj posredujem. (Ob priliki ga dam med recepte.)

 

"ČUDOVITO TESTO"

1,3 kg moke
1 pecilni prašek
1 kocka kvasa
2 žlici sladkorja
1 žlica soli
2 kozarca kislega mleka /kozarec od jogurta/
2 kozarca navadnega mleka
1 kozarec olja
2 jajci

V posodico damo žličko moke, žličko sladkorja in kvas - premešamo, prelijemo z malo toplega mleka ter pustimo, da kvas začne delovati.

Presejano moko damo v večjo posodo, dodamo kislo mleko, olje, preostalo navadno mleko, sol in jajca. Dodamo vzhajan kvas in vse dobro zmešamo. Ko se testo začne ločevati od posode, ga damo v vrečko in pustimo v hladilniku za najmanj 2 - 4 ure ali čez noč.

Od kepe vzhajanega testa odtrgano kos, damo na delovno površino, ki smo jo prej pomokali z ostro moko in delamo zvitke, žepke ali cvremo v maščobi (kot flancate).

Testo lahko držimo v hladilnik (v vrečki) tudi do 7 dni. Uporabimo ga po potrebi. Ko odvzamemo nekaj testa, preostalo še naprej vzhaja, tako da bo videti, kot da nismo nič vzeli.

Dober tek!

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

5. maj 2012 13:53

Super!Hvala lepa!Mogoče še danes zamesim,zjutraj bo pa zadišalo.......mmmmm...;)

 

Pozdravček vsem in uživajte

nejcanja

rina1234  

član od: 31.12.2011

sporočila: 86

6. maj 2012 16:11

Pozdravljeni!

A v receptu prideta in kvas in pecilni ? Ali je mogoče prišlo do pomote?
Hvala.

Lp iz Obale

rina1234

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

6. maj 2012 16:22

Vedno dam samo kvas (kocko 4,2 g). Kislo mleko lahko nadomestimo z jogurtom, če se mi po hladilniku "valja " ostanek kisle smetane, dodam tudi to.

Odličen recept, ki sem ga že dolgo nazaj odkrila na Colinariki in me rešuje v jutranjih urah, pred odhodom na piknik, trgatev ..., da ne vstajam sredi noči za pripravo testa.

 

Samo enkrat sem imela ostanek v hladilniku več kot štiri dni, pa mi je testo zakisalo.

 

kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti