čudovito testo - kulinarika.net

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila:270

tema odprta - 5. maj 2012 7:02 | ogledi: 9.745 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

A kdo ve recept za 'čudovito testo'?Videla sem v albumu od Dragičke.

že v naprej hvala lepa

lp

nejcanja

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

5. maj 2012 7:36

Zakaj pa se ne obrneš direktno na Dragičko po ZS?

Sweetie

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4142

5. maj 2012 8:00

Ne vem, zakaj ne morem prilepiti povezave, išči ga med recepti pod imenom VSESTRANSKO TESTO.

rrr

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 7697

5. maj 2012 8:02

Najcanja, se opravičujem, včeraj ni bilo časa. Če ni prepozno ti sedaj posredujem. (Ob priliki ga dam med recepte.)

"ČUDOVITO TESTO"

1,3 kg moke
1 pecilni prašek
1 kocka kvasa
2 žlici sladkorja
1 žlica soli
2 kozarca kislega mleka /kozarec od jogurta/
2 kozarca navadnega mleka
1 kozarec olja
2 jajci

V posodico damo žličko moke, žličko sladkorja in kvas - premešamo, prelijemo z malo toplega mleka ter pustimo, da kvas začne delovati.

Presejano moko damo v večjo posodo, dodamo kislo mleko, olje, preostalo navadno mleko, sol in jajca. Dodamo vzhajan kvas in vse dobro zmešamo. Ko se testo začne ločevati od posode, ga damo v vrečko in pustimo v hladilniku za najmanj 2 - 4 ure ali čez noč.

Od kepe vzhajanega testa odtrgano kos, damo na delovno površino, ki smo jo prej pomokali z ostro moko in delamo zvitke, žepke ali cvremo v maščobi (kot flancate).

Testo lahko držimo v hladilnik (v vrečki) tudi do 7 dni. Uporabimo ga po potrebi. Ko odvzamemo nekaj testa, preostalo še naprej vzhaja, tako da bo videti, kot da nismo nič vzeli.

Dober tek!

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

5. maj 2012 13:53

Super!Hvala lepa!Mogoče še danes zamesim,zjutraj bo pa zadišalo.......mmmmm...;)

Pozdravček vsem in uživajte

nejcanja

rina1234  

član od: 31.12.2011

sporočila: 86

6. maj 2012 16:11

Pozdravljeni!

A v receptu prideta in kvas in pecilni ? Ali je mogoče prišlo do pomote?
Hvala.

Lp iz Obale

rina1234

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

6. maj 2012 16:22

Vedno dam samo kvas (kocko 4,2 g). Kislo mleko lahko nadomestimo z jogurtom, če se mi po hladilniku "valja " ostanek kisle smetane, dodam tudi to.

Odličen recept, ki sem ga že dolgo nazaj odkrila na Colinariki in me rešuje v jutranjih urah, pred odhodom na piknik, trgatev ..., da ne vstajam sredi noči za pripravo testa.

Samo enkrat sem imela ostanek v hladilniku več kot štiri dni, pa mi je testo zakisalo.

kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Ossi
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
malo za hecBojaan24
MOJ vrteta
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti