Stevia

sharonstone  

član od: 14.12.2009

sporočila: 36

tema odprta - 15. apr 2012 23:30 | ogledi: 15.206 | odgovori: 8

Zanima me, če že kdo uporablja stevio? Imam prah čiste stevie in bi rada vedela, če ima kdo že izkušnje glede uporabe in količin pri nadomeščanju sladkorja. Poskusila sem že pri sladkanju nadeva za študl,pa je bilo na koncu presladko, čeprav se mi pri poskušanju ni zdelo. Zgleda, da se okus razvije še kasneje. Pri peki biskvita pa je bilo na koncu premalo sladko,prevladoval je jajčni okus in bilo je trd in prečvrst.

sharonstone

passi  

član od: 8.6.2010

sporočila: 20

9. avg 2012 17:00

ena najboljša primerjava, kaj je stevia. Je zelo podobn kot natren. Če primerjate, koliko natrena damo v kavo in koliko damo v kavo navadnega sladkorja, potem je primerjava mogoče že bistveno lažja. Gre namreč za bistveno bistveno manjšo količino. Pa še neki, kar je meni zelo pomagal pri peki s stevio in da sem ugotovila, koliko je je treba dat. Tuki smo kupil stevio in zraven dobiš še knjižico receptov, kjer piše, koliko v posamezno sladico daš tega in dobiš potem točno in zelo dober občutek. Aja, pa še to. Opazila sem, da se stevia Hiša zdravja prodaja glede na to, kako je koncentrirana. Mal bodite pozorne še na to.



Sporočilo je spremenil(a) passi dne 15. 2013 16:09

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

9. avg 2012 19:11

Sharonstone, jaz sem stevio parkrat poskusila, pa se ne morem navaditi nanjo. Imam to od Now Foods, ki je za 622 odmerkov (priložena merica). Poskusila sem jo enkrat v kavi in mi ni bila všeč. V Ameriki sem dobila knjižico z recepti, ki vsebuje ene 20x več receptov kot tista, ki jo dobiš v Sloveniji, če kupiš Stevio od Now Foods. Tam noter je vse lepo odmerjeno, ampak meni so bili piškoti vseeno priskutno sladki. Ne morem in ne morem se je navaditi.

Morda ti pomaga ta povezava: http://www.stevia.net/conversion.html.

Tule ( http://hisa-zdravja.si/izpostavljeni_prod)

pa najdeš knjižico z recepti, pa morda poskusiš kaj iz nje, preden usvojiš pravo odmerjanje.

Tinky Binky

ORHIDEJA00  

član od: 21.1.2012

sporočila: 201

17. jul 2015 22:51

Posajeno imam rasttlino stevije, ki zelo lepo raste, zanima me, ali je kdo poskusil uporabiti liste, npr- namesto pehtrana v potici, se to sme..?

Kako uporabljate sveže liste rastline oz. posušene?

Hvala in ln

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jul 2015 7:13

Liste posušiš in ns drobno zmelješ (v mlinčku za kavo, recimo). Ko pečeš pehtranko, pač v delčku poskusi s stevijo, mislim pa, da bo okus neprijeten, ker so presladki.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. jul 2015 7:43

Stevia ima pač en svoj okus, ki se ga navadiš ali pa ne. Moraš poskusiti.

Sonja

anjabe  

član od: 27.5.2015

sporočila: 33

20. jul 2015 16:03

Mene zanima ali je res taka razlika med navadnim sladkorjem ali stevio? Če ne pretiravamo s sladkorjem je po mojem menju vseeno kaj jemo. Nekje sem celo slišala, da naj bi bila stevia ali eno izmed podobnih sladil strupeno, saj naj bi ga že pred časi jedle ženske, ki so želele sprožiti spontani splav?

anjabe

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

21. jul 2015 8:19

Če 'povzroča' splav še ne pomeni, da je strupeno. Še marsikatero zelišče/rožica vpliva na krčenje maternice in se zato ne priporoča v obdobju nosečnosti.

Se mi pa stevia ne dopade. Nekaj sladkorja tudi potrebujemo, le pretiravati ne smemo.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti