Izplačilo letnega regresa

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

tema odprta - 13. apr 2012 18:36 | ogledi: 7.069 | odgovori: 9

Vprašanje v vezi z izplačilom regresa

 

S 1.majem menjam firmo, torej mi je za nazaj ( za 4 mesece ) prejšnja firma dolžna sorazmerni delež regresa. V primeru, da mi ga ne izplačajo....kakšne imam možnosti, da ga iztožim?

Se je že kdo znašel v podobnem primeru??? Kako ste ukrepali, kako rešili??

Pa še ena stvar. Dopust s preteklega koledarskega leta. Do kdaj naslednjega leta se po zakonu mora izkoristiti??

 

 

 

 



vd007

Temo je spremenil(a) vd007 dne 13. apr 2012 18:37

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

13. apr 2012 18:47

Kakor vem je regres vezan na izrabo letnega dopusta. Pripada ti v tisti firmi, kjer koristiš večino letnega dopusta. Torej verjetno v novi.

Lp

patricija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. apr 2012 18:58

Za regres ne vem, mi smo ga že dobili izplačanega v začetku tega meseca.

 

Za dopust iz lanskega leta sicer ne vem, kaj določa zakon, a ker v naši firmi to lahko naredimo do 30. junija, imamo pa vse akte v nulo urejene, bi rekla, da ta rok ustreza tudi zakonskim določilom.

Najbolje, da za oboje vprašaš na sindikatu.

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 13. 2012 18:59

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

13. apr 2012 19:04

patricija je napisal/a:

Kakor vem je regres vezan na izrabo letnega dopusta. Pripada ti v tisti firmi, kjer koristiš večino letnega dopusta. Torej verjetno v novi.

Lp



patricija

 

Nisem koristila niti enega dneva letnega letnega dopusta lani. Vse mi je ostalo.

vd007

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. apr 2012 19:19

Načeloma se dopust iz prejšnjega leta uporabi do konca junija tekočega leta.

Je pa tako, da če prideš v novo službo v začetku maja in poveš, da nisi uporabila nič dopusta - bodo rekli, okej, stisnili zobe, omogočili, da izkoriščaš pravico do dopusta....in ti to s simbolnimi obrestmi obilno zaračunali.

V resnici, zakaj pa nisi sedaj na dopustu? Tako več-ali-manj delajo vsi, ki menjajo službe in imajo še kaj dopusta odp prej.

Vendelina jr.

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 365

13. apr 2012 19:19

Meni se zdi logično, da lanski dopust izkoristiš sedaj, pred odhodom iz firme. Je pa do konca aprila samo še 10 delovnih dni?!?

Sicer se dopust iz preteklega leta lahko koristi do 30. junija v tekočem letu.

Noemi

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

13. apr 2012 19:22

Vendelina jr. je napisal/a:

Načeloma se dopust iz prejšnjega leta uporabi do konca junija tekočega leta.

Je pa tako, da če prideš v novo službo v začetku maja in poveš, da nisi uporabila nič dopusta - bodo rekli, okej, stisnili zobe, omogočili, da izkoriščaš pravico do dopusta....in ti to s simbolnimi obrestmi obilno zaračunali.

V resnici, zakaj pa nisi sedaj na dopustu? Tako več-ali-manj delajo vsi, ki menjajo službe in imajo še kaj dopusta odp prej.



Vendelina jr.

Ker ga ne morem dobit, ga ne dajo, z izgovorom, da je gužva.  Morda mi ga dajo zadnjih 5 dni.

vd007

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

13. apr 2012 19:26

mamamia je napisal/a:

Za regres ne vem, mi smo ga že dobili izplačanega v začetku tega meseca.

 

Za dopust iz lanskega leta sicer ne vem, kaj določa zakon, a ker v naši firmi to lahko naredimo do 30. junija, imamo pa vse akte v nulo urejene, bi rekla, da ta rok ustreza tudi zakonskim določilom.

Najbolje, da za oboje vprašaš na sindikatu.

mamamia



Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 13. 2012 18:59

 

Koliko bi ga pa naj letos pravzaprav dobili?

vd007

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

13. apr 2012 20:39

Stara firma ti mora pred odhodom dopust preteklega leta izplačati.Pravica je iztožljiva,če lahko dokažeš, da ni ostal neizkoriščen po tvoji krivdi oz. želji.Sodišče je pa zadnja stopnja, ko vse druge možnosti izkoristiš.

Izračun je enak,kot če bi delal (število ur x urna postavka) in se obračuna kot bruto dodatek.Dogovori se z odgovorno osebo, gotovo nisi prvi tak primer.

Zakonska pravica za koriščenje dopusta preteklega leta je do 30.06. v tekočem letu.

Regresa za letošnje leto ti niso dolžni plačati,ker ga nisi nič izkoristil in na novo firmo preneseš celotno pravico do dopusta in do regresa za tekoče leto (v računovodstvu dvigni potrdilo o neizplačanem regresu, neizkoriščenem dopustu za tekoče leto in letne podatke o plači za preteklo leto za primer boleznine).

Višina regresa v letu 2012 je najmanj 763,06€ in največ 1.082,26€.Odvisno je od firme,kjer boš zaposlen in njihovih sklepov.

Še nekaj: bodi srečen, da si dobil službo. Ne dokazuj se z zahtevami ampak z dobrim delom.Delovne pogoje imajo gotovo za vse delavce v družbi enake, delovno okolje pa soustvarimo sami.

Vso srečo 

 

 

jovita

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

13. apr 2012 20:52

V novem podjetju ti pripada sorazmeren del dopusta in regresa in ne cel za leto 2012.

Takole pravi 162. člen zakona o delovnih razmerjih:

2) Če delavec med koledarskim letom sklene pogodbo o zaposlitvi z drugim delodajalcem, mu je vsak delodajalec dolžan zagotoviti izrabo sorazmernega dela dopusta glede na trajanje zaposlitve delavca pri posameznem delodajalcu v tekočem koledarskem letu, razen če se delavec in delodajalec dogovorita drugače.

 

Lijana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti