Rosjstni dan-kaj postreči

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

11. apr 2012 16:56

Kaj se kuha, je pri nas odvisno od tega, koga se povabi. Če smo družba eksperimentatorjev, preskušamo nove stvari ali stare stvari na nove bolj ali manj inovativne načine in se potem nihče ne zmrduje, če dobi na krožnik nekaj, česar ni še nikoli prej jedel (saj zato pa poskušamo, a ne). Če smo pa družba, v kateri prevladujejo konzervativci, potem so pač na mizi pečenke, krače, kvečjemu še kaka dušena govedina ali pečena gos pa klasika od prilog, solat in sladic - predvsem se izogibamo stvari, za katere vemo, da jih kdo od povabljencev ne mara. Mislim pač, da če že nekoga povabiš na kosilo, potem ni njegov problem, če nečesa ne je, ampak pa bi jaz imela problem, če postavim gostu pred nos nekaj, ob čemer se mu bo stemnilo ped očmi. Tako smo pa v vsakem primeru vsi zadovoljni, radi se potrudimo za štedilnikom in radi pridemo, če nas povabijo. 

Sonja

kokta  

član od: 18.8.2011

sporočila: 19

11. apr 2012 17:08

No res še enkart vam hvala. Ne vem kaj bi brez vas. Zanima pe me če se grisini res uvijejo če daš nanje pršut? Koliko časa zdržijo da se ravno? No zaenkrat sem se odoločla za oboložene kruhke. 

kokta

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

11. apr 2012 17:31

Kokta,

presneto dolgo bi grisini morali biti oviti v pršut, da bi se povesili. Sicer bodo pa zanesljivo ena od stvari, ki bodo prve izginile z mize - torej kar brez skrbi. 

Sonja

kokta  

član od: 18.8.2011

sporočila: 19

11. apr 2012 17:40

Aha se mi je zdelo mal nemogoče. Zloo mi je odleglo. 

kokta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. apr 2012 17:54

kokta je napisal/a:

No res še enkart vam hvala. Ne vem kaj bi brez vas. Zanima pe me če se grisini res uvijejo če daš nanje pršut? Koliko časa zdržijo da se ravno? No zaenkrat sem se odoločla za oboložene kruhke. 



kokta

 

Ne veš kaj bi brez nas? Ti si pa na hece. Natresemo vse živo, ti pa obložene kruhke, hehe

mamamia

kokta  

član od: 18.8.2011

sporočila: 19

11. apr 2012 18:13

Kakšenga mesa al pa repe in takih stvari ne smem, ker bi uničla kuhinjo. Menim da je bolje da začnem z nečem lažjim. Čez neki časa pa se bom lotila tud kaj težjega. Nedila pa bom tud slanino ovito v slive in marelce, kakšna nabodalca. 

kokta

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. apr 2012 18:16

Grisine s pršutom vedno popečem v pečici, da je pršut hrustljav.

Vanja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. apr 2012 19:23

mamamia je napisal/a:

kokta je napisal/a:

No res še enkart vam hvala. Ne vem kaj bi brez vas. Zanima pe me če se grisini res uvijejo če daš nanje pršut? Koliko časa zdržijo da se ravno? No zaenkrat sem se odoločla za oboložene kruhke. 



kokta

 

Ne veš kaj bi brez nas? Ti si pa na hece. Natresemo vse živo, ti pa obložene kruhke, hehe



mamamia

 meni pa ravno ti ne bi sedli. Verjetno bi naredila kaj takega: http://www.kulinarika.net/recepti/14477/predjedi/slana- da ne bi ravno vsakega kosa petkrat vzela v roko, ali pa: http://www.kulinarika.net/recepti/14562/predjedi/olive-

lustne so mi tudi princeske nadevane s slanimi nadevi (npr. jetrna pasteta, francoska solata, ....) namesto princesk lahko naredis skodelice iz listnatega testa. ....

Pa seveda sveza zelenjava in sadje s pomakami (seveda ne istimi) itd..

 

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

kokta  

član od: 18.8.2011

sporočila: 19

28. apr 2012 12:23

Hvala vsem za vasše ideje, moja žurka je uspela in vse se je isteklo kot sem si zamila. :)

kokta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti