Turška hrana

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

tema odprta - 6. jan 2004 13:00 | ogledi: 9.463 | odgovori: 14

Pred kratkim sem bila v Turčiji in sem čisto navdušena nad njihovo hrano. Rada bi tudi doma pripravila kakšno turško jed a žal nimam nobenega recepta. Predvsem sem bila navdušena nad zelenjavnimi jedmi. Da bi še malo obujala spomine na Turčijo vas prosim za kak recept. Nekaj njihovih začimb sem si prinesla tudi domov.

LP

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

22. jan 2004 19:07

Merhaba! Pozdrav vsem ljubiteljem turške kuhinje. Tudi sama sem navdušena nad njo. Rene, morda bi poskusila z zelo preprosto rečjo, t.i. "meze" (predjed). Imenitno gre s kruhom, zraven pa morda kozarec "yeni raki" Potrebujes več lončkov trdega polnomastnega jogurta (volumen se skrči za več kot polovico!). Jogurt daš na bombažno krpo in zavežeš ter vstaviš kuhalnico in obesiš, da visi in da se tekočina iz jogurta lahko odceja. Tako pustiš več ur, na kocnu še ožmeš in dobiš gost jogurt, ki izgleda kot mehka skuta. V ta jogurt zmešaš mleto turško papriko (pazi, paprika je že slana sama po sebi!), dodajaj po želji, kolikor želiš in sproti poskušaj, da ne bo preveč pekoče. Dodaš lahko sesekljan peteršilj, česen, lahko spečeš melancane in sredico prepasiraš ter dodaš v jogurt. Jaz dodam tudi limonin sok. Serviraj ohlajeno s kruhom kot predjed. Yummi! Nada Vukadinovic

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

3. feb 2004 7:31

Ali kdo ve, kako se reče tisti turški sladici, ki je kot baklava, samo da je narejene iz neke vrst rezancev, ki so zviti, tako da nastane majhna rolica? mimika

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

3. feb 2004 8:33

kadaif LP, R

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

3. feb 2004 10:11

Jaz ko sem bila v Turčiji sem tud probala kebab .. in morm rečt, da ga v Sloveniji ne bom nikol več jedla ker je čist zanič. Drugač receptov žal ne vem. Lp, Tatjana

amona  

član od: 24.4.2002

sporočila: 49

3. feb 2004 13:20

Tatjana potem pa pridi v Celje,kjer imamo odličnega in lahko izbiraš med pekočim in nepekočim. Tudi jaz sem bila v Turčiji vendar me njihov "nacionalni" kebab ni najbolj navdušil,zaradi neke čudne začimbe,ki je bila dodana.Sicer pa mi je všeč tako turška kot balkanska kuhinja,npr. ni boljšega kot pečena polnjena paprika na makedonski način po receptu moževe babice iz Makedonije ali pečen kozliček ali jagenjček ( P.S.pa še meso je bolj zdravo kot pa svinjina) LP

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

3. feb 2004 14:28

amona : Kje v Celju pa prodajajo kebab? Tatjana

amona  

član od: 24.4.2002

sporočila: 49

4. feb 2004 9:11

Sicer ne vem od kod prihajaš,vendar mislim da ima taisti kebab še v Mariboru in Ljubljani.Jedla jih še nisem drugje kot v Celju!V Celju stoji na parkirišču ob hotelu Turška mačka oz. če se pripelješ po stari cesti iz Ljubljane proti samem centru mesta.Ne moreš zgrešiti,ker ljudje skoraj vedno stojijo v vrsti za kebab.Nad njim je navdušen tudi naš dvoletni sin,saj vedno teži da bi jedel "čevapčiče". P.S. Sicer pa zadiši še v avto,če se samo pelješ mimo! pa lep dan še naprej Simona

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

4. feb 2004 11:52

Doma sem v Laškem in bom šla enkrat v prihodnosti probat ta kebab. Sicer sem že vidla tist zelen "lokal" tam ob cesti sam se nisem nikol an vzela kaj prodajajo (ni me nekak pritegnil zarad lokacije) prav tako ko se mimo peljem z avtom nič ne zadiši v avto ... no bom šla 1x pogledat kaj imajo kej in probat kebab. Hvala za info Lp, Tatjana

Glupoteus  

član od: 6.2.2004

sporočila: 1

6. feb 2004 12:23

Ne priporočam,da jeste kebap v sloveniji,ker je res zanič.Sam ga jem v grazu, probal sem ga pri vsaj desetih različnih prodajalcih(moram povedat,da ga za razliko od slovenije pripravljajo pravi Turki) in pri vsakem je različno tako meso,kot tudi zelenjava,omaka in dodatki.Imam enga favorita,pri katerem jem kebap večkrat na teden in moram reči,da prekaša vse hamburgerje,hot doge in ostalo sranje! Torej,če ste slučajno v Gracu,vam priporočam da obiščete prodajalno Kapadokya Kebap 2 Na Jakomini plazu. Pa lep pozdrav! mišo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti