Turška hrana

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

6. feb 2004 17:18

HEj, odličen kebab imajo v restavraciji La Gondola v Rogaški Slatini. No, vsaj mi ga obožujemo. LP, zala Zala

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

9. feb 2004 10:08

Kebab je čisto O.K., čeprav beseda ne pomeni nič drugega kot meso . Ni čudnega, da je toliko različnih okusov. Meni pa ugaja predvsem turška zelenjava (poleg sladic seveda). Recimo KIZIR: Kuskus pripravim po navodilu na vrečki. Na kockice narežem zeleno papriko, mlado čebulico, paradižnik, kumaro, sesekljam česen, žlico paradižnikove mezge, limonin sok, sesekljan peteršilj, koper, prilijem olivno olje, solim, popram, premešam in dodam z vilicami razdrobljen kuskus. Dober tek! Katja

amona  

član od: 24.4.2002

sporočila: 49

9. feb 2004 12:16

Glupoteus stvar okusa,ko sem bila v Turčiji sem jedla kebab,ki so ga naredili Turki pa je bil meni osebno prav zanič,tako da ga še prebaviti nisem mogla.Mislim da sploh ni fora kdo ga dela,temveč sestavine in kakšen meso imajo. Ne me vzet preveč osebno,toda tašča je pristna Slovenka pa naredi zame najboljšo baklavo na svetu. Pa lep pozdrav

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

1. dec 2016 9:58

Bom nadaljevala v tej temi, ki je bila odprta v prastarih časih:

kje v Ljubljani kupiti turško tarhano?

V Kulinariki obstaja recept, a jo ne mislim sama pripraviti.

https://www.kulinarika.net/recepti/18706/juhe-in-zakuhe/

Poleg tega je v turški verziji tudi nekaj začimb in jogurt, ki fermentira.

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti