Organizacija peke

kanarček  

član od: 29.10.2011

sporočila: 22

tema odprta - 28. mar 2012 16:00 | ogledi: 9.462 | odgovori: 13

Živjo

Zadala sm si precej zahteven projekt,... Odločila sem se, da bom sama za nek dogodek spekla pecivo za 70-80 ljudi,.... Sedaj zbiram ideje kaj bi pripravila, mora biti okusno, pecivo, ki se ''prime v roko'' in nekako mora izgledati. Dogodek bo v soboto, tako da kakšne štiri sorte peciva bom že spekla v petek, zbiram pa ideje, kaj je takega, da bi lahko spekla že v sredo ali četrtek (v smislu, mora biti prej pečeno, da se prepoji,....) in pa ali ima katera kakšno idejo za pecivo, ki ga naprimer lahko spečeš kakšen teden prej in daš zamrznit in je po odtalitvi enako okusno kot prej?

 

Hvala

kanarček

kanarček  

član od: 29.10.2011

sporočila: 22

28. mar 2012 16:05

Mogoče sem nerodno napisala: Vprašanje ni kaj naj spečem. Vprašanje je kaj naj spečem dva dni prej oz. kaj naj spečem in dam v skrinjo,...

 

Hvala

kanarček

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. mar 2012 16:21

Bela pita ali pita madžarka sta že dve pecivi, ki sta simeselni za tako peko. Lahko ju spečeš dva dni prej in se ravno prav prepojita, veliko koščkov pride, saj ju pečeš v velikosti pekača iz pečice in potem narežeš na priemrne koščke.

Tudi Londonske rezine sodijo v  to kategorijo.

 

Brizgan piškot je tudi ena taka reč, da iz mase, ki ne zahteva veliko priprave, narediš kar spodobno količino okusnega peciva.

 

Iz osnovnega piškotnega testa z različnimi dodatki (čokolada, začimbe) hitro dobiš različne slastne grižljajčke.

Vse to lahko narediš nekaj dni prej in niti zamrzovat ni potrebno.

Pa slastne nušine rezine poišči v bazi receptov.

 

Bodo še druge kaj prispevale.

mamamia

kanarček  

član od: 29.10.2011

sporočila: 22

28. mar 2012 16:27

Hmmm tele nušine rezine zgledajo kul, pa ne bo nič zato, če jih pripravim v sredo ali četrtek? Na belo pito sem tako ali tako račna in pa kakšni piškotki, jaaaa, sm že na pol poti,...

 

kanarček

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

28. mar 2012 16:27

Pri nas je prava uspešnica Mamamiina Fina skutina torta. Jaz uporabim ricotto namesto skute. Po potrebi povečujem količine. Rumenjake segrejem nad paro do cca. 70 stopinj.

http://www.kulinarika.net/recepti/10155/sladice/fina-sk

Lahko pripraviš prej, počaka v hladilniku. Ponudim v papirčkih za mafine.

barbara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. mar 2012 16:34

A tista večna tema o prazničnih pecivu je pa čisto neuporabna ali kaj?

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. mar 2012 16:34

kanarček je napisal/a:

Hmmm tele nušine rezine zgledajo kul, pa ne bo nič zato, če jih pripravim v sredo ali četrtek? Na belo pito sem tako ali tako račna in pa kakšni piškotki, jaaaa, sm že na pol poti,...

 



kanarček

 

Komot jih pripraviš v sredo, niti zamrznit jih ni potrebno.

Kaj pa kajtakega?

Pa tile cukarini so tudi hitro in preprosto narejeni, a odlični.

 

Barbara9, hvala za idejo, nisem še pomislila na to varianto ...

mamamia

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

28. mar 2012 19:51

Kuštravci oz. čupavci, rumove (limonove) lunce lahko pripraviš par dni prej.

peter

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

28. mar 2012 19:59

jaz ponavadi spečem tribarvni rumov kolač(v bazi od katke lopatke) par dni prej, ker se ga mora obtežiti, enako tudi čajno pecivo mignon

tukaj spadajo še rumove kroglice, vse vrste piškotov, jaz tudi pito spečem 2 dni prej.

sicer se pa strinjam z Vendelino jr., veliko receptov najdeš v temi o prazničnem pecivu in temah o poročnem pecivu

upam da sem vsaj malo pomagala,

lp

ledenka_

kanarček  

član od: 29.10.2011

sporočila: 22

29. mar 2012 7:00

Hvala vsem, nekaj bo zbrala,... :))

kanarček

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

31. mar 2012 6:17

Kanarček - vem da je zate danes že prepozno - pa vseeno.

Jaz se držim tega pravila - vse kar ima kremo je potrebno pripraviti v  bistvu tik pred zdajci - mogoče večer pred uporabo, da se okusi prepojijo in to hraniti v kakšni hladni kleti ali hladiniku. Prej tudi kakšen dan ali dva lahko spečeš le biskvitne plošče in podobno, ter dobro ohlajeno hraniš npr. v kleti dobro zavito v folijo, da se ti robovi ne izsušijo.

Potice lahko komot pripraviš tudi 3 ali 4 dni prej - ohlajeno dobro zaviješ v prozorno folijo in hraniš na hladnem.

Piškote lahko napečeš tudi kakšen teden prej - hraniš na hladnem v dobro zaprtih posodah. Le tisti  piškoti, ki so nadevani s kremami (marmelada, čokolada - ni problem) morajo biti nadevani zadnji dan - kreme so ponavadi občutljiva stvar. Tudi npr. breskvice ali razne rumove in podobne kroglice lahko pripraviš vsaj 3 ali 4 dni prej in jih hraniš vdobro zaprti posodi na hladnem. Breskvice pustiš, da se malo osušijo, potem pa jih komot zložiš v škatlo in dobro zapreš.

Razne pite nadevane s sadjem lahko spečeš kakšen dan ali dva pred uporabo. Meni je všeč čisto tanko razvaljano piškotno testo, nadevano ali s podušenimi jabolki ali mogoče s slivami (zlošena samo ena plast slivovih polovičk) ali kombinacijo marelične marmelade in koščkov svežih marelic in nato pokrito s tudi tanko plastjo piškotnega testa.Vse skupaj je nato pečeno visoko manj kot dva prsta in se da lepo rezati na majhne koščke. Bolj kot je sadje sočno v bistvu manj časa je obstojna ta pita. Je pa praktično, ker hitro dobiš veliko koščkov.

Šarklji, marmorni kolači in pecivo podobnega tipa tudi lahko spečeš 2-3 dni pred uporabo, nekatere celo več - vse moraš seveda ohlajene dobro zaviti v prozorno folijo, da se ne sušijo.

Tako ponavadi delam sama in se mi še ni zgodilo, da bi bilo s kakšnim pecivom kaj narobe.

lepo soboto

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti