Apple pips

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

27. mar 2012 13:52

 , me zanima, če ežoj še tuhta o tisti kavi...

Še migam, kljub temu, da že celo življenje (ki ga ni ravno malo) jem peške.

 

lp

mzm

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

29. mar 2012 14:33

Ker ste taprave zbrane na tem mestu še eno malo offtopic vprašanje.

Pred nedavnim sem se lotila malega spomladanskega čiščenja telesa, ki ga je neumorno zahtevala moja prebava. Iz več virov sem slišala za dobrodejnost lanenega semena, tako da sem se odločila za kuro z njim. Laneno seme sem zmlela v mlinčku za kavo (cca 100 gramov) in ga hranila v zaprti posodi v hladilniku. Zvečer sem ga namočila v jogurt/sadni sok in zjutraj potem tisto brozgo pojedla ali popila.

Učinek na prebavo je sicer bil, včasih večji včasih manjši, uredila se žal ni, pa sem zadevo prakticirala kak mesec in pol, dokler mi ni povsem ponorel želodec, ki zadeve na tešče preprosto ni več prenesel, fasala sem pravi pravcati gastritis z nekaj dnevno drisko, pretakanjem, krči v želodcu. Po ukinitvi čistilne kure, se je zadeva počasi umirila. Zdajle ko sem brala tele zgodbe o jabolčnih peškah, sem se spomnila, da me je večkrat, ko sem odprla posodico s semenom presenetil močan vonj po grenkih mandljih/cianidu, tako da sem večkrat pomislila, če je ta zadeva sploh v redu. Zdaj sem s kuro prekinila, zanima pa me (jaz žal nisem nič našla) ali ima laneno seme tudi predhodnika cianida v sebi. Še posebej, če ga jemo zmletega in ne gre "cel" čez prebavni trakt.

 

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. mar 2012 15:41

kot kaze spodnji link, ga tudi laneno seme vsebuje. Kaj vse se tu naucim

http://www.versagrain.com/flax-seed-side-effects.html

Flax seed contains trace amounts of Cyanide. Plant derived Cyanide is common in vegetables like broccoli and brussel sprouts. Your body is able to process it during digestion in small amounts without any harmful effects. To avoid toxicity, raw flax seed should not be taken in large amounts (more than 2 tablespoons raw seed, 3 tablespoons ground seed). Heat helps to break down the Cyanide, so in baked goods this is not an issue.

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

30. mar 2012 11:15

Evo zakon... hvala rebecca. Torej me moj nos ni varal. GaA bom pa od zdaj naprej raje v kruh zapekala.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

30. mar 2012 15:36

jem peške in še vedno migam. Praktično in ekonomično. Vsi se vedno nekaj mučijo in zvijajo rokico, da bi slastno jabolko obglodali, jaz pa lepo nom nom nom, primem za pecelj in hopa gric gric. Pecelj pa služi, mater sem praktičen, kot zobotrebec da spravim tiste trde dele jabolčne sredice iz zob

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

31. mar 2012 14:46

Že moja mama jih je vedno jedla. Zgrizgljala je vsako posebej, ker ji je bil všeč okus. To je prenesla tudi name. No, vidim, da nas je kar veliko, ki to delamo. Lahko ustanovimo društvo grizalcev jabolčnih pešk.



daga

Sporočilo je spremenil(a) daga dne 31. 2012 21:58

Anansie  

član od: 30.4.2005

sporočila: 194

31. mar 2012 16:01

no glede nato, da ste zdej razglablali samo o - pešk, pa vsebujejo peške fenolne snovi, ki imajo v našem telesu antioksidativno funkcijo - torej lovijo proste radikale, ki vplivajo na razvoj raka in prehitrega staranja. Vsi tisti, ki pojeste celo jabolko definitivno delujete bolj mladostno ali pač? :D

Anansie

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

31. mar 2012 18:55

Anansie je napisal/a:

. Vsi tisti, ki pojeste celo jabolko definitivno delujete bolj mladostno ali pač? :D
Anansie

Ja, sevede! (na, spet bi rabila smeška "kolk sm jest važna")

 

Aja, daga, ni slaba ideja

lp

mzm

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. apr 2012 10:54

Peške sem pri 12 ih uporabila za mojo prvo ogrlico. Da jih kdo ne bi zametaval, imal bio ogrlico.

Glede gub pa so na nedavsnem kongesu lepotnih kirurgov poročali, da poslušanje določene zvrsti glasbe gladi gube. The Beateles, kot primer.

F r i n a

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

1. apr 2012 11:00

Mislim, da proti gubam deluje vsaka glasba - in vse ostalo - kar človeka spravi v dobro voljo. Torej - akcija! 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti