Iščem fičota

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

tema odprta - 26. mar 2012 17:15 | ogledi: 6.802 | odgovori: 9

Stvar je ubistvu precej preprosta: glede na moja mlada leta sem odrastla ob relativno "modernih" avtomobilih. Najbližje starim avtomobilom sem bila na kakem parkirišču, kar pa mi ni preprečilo želje, da bi kdaj kaj takega lahko tudi zapeljala kakšen krog. Bolj natančno fičota. Ker se ta majhen avtomobilček rapidno umika iz naših cest, sem se odločila, da je sedaj res zadnji čas da storim kaj v tej smeri.

Zato me zanima ali ima kateri kulinaričar slučajno še v garaži to vozilo oz. pozna koga, ki bi še imel voznega fička. Moja želja je majhna, rada bi ga zapeljala le kakih 5-10 km, tako en krajši sprehod, toliko da lahko čez mnogo let rečem, da sem avto le vozila. Se razume, avto natankam in pazim, kot punčico svojega očesa, seveda pa lahko dobra duša, ki bi mi omogočila to že skoraj zgodovinsko izkušnjo, tudi prisede in se zapeljemo skupaj.

Lokacija ni važna, pridem kamorkoli praktično, najraje za vikend, čeprav za fička najdem čas tudi med tednom.

 

Hvala vam za odgovore ;)

Viva Meier

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

26. mar 2012 17:30

Fička nimam, zato ne morem pomagati, želja sama je pa zelo simpatična. Držim pesti, da ti bo uspelo!

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. mar 2012 18:15

In to tistega, ki se mu vrata od spredaj odpirajo? En tak se namreč še vozi po MB, a gospoda, žal, ne poznam.

Če najdem fička na prodaj, ga možu za darilo kupim, itak.

mamamia

jatija  

član od: 5.1.2011

sporočila: 95

26. mar 2012 18:47

Ne vem če bo kaj v pomoč ampak v naši okolici se gospod Janez Vučkič kar intenzivno ukvarja s fičkoti,

ima  fičota ki je 64 letnik.

Poskušaj kar njega kontaktirati http://www.facebook.com/profile.php?id=10000089321404 

Dodatne informacije ti pošljem na ZS:)

Mogoče pa bo ti zadišal  vikend v Prekmurju !

jatija

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

26. mar 2012 19:18

mamamia je napisal/a:

In to tistega, ki se mu vrata od spredaj odpirajo? En tak se namreč še vozi po MB, a gospoda, žal, ne poznam.

Če najdem fička na prodaj, ga možu za darilo kupim, itak.



mamamia

 

Saj jih imaš vsake toliko na avto netu kej na prodaj.... Še prejšnji teden sem enega videla :)

vd007

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

26. mar 2012 19:49

Mož ima par fičotov, dva sta prijavljena v prometu. Če te zanima, kontaktiraj na ZS. Je pa Dolenjska.

 

LP

vdolin

vdolin

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. mar 2012 6:19

Fičko je zakon, moj oče ga je imel. Nanj imam veliko lepih spominov. Zelo mlada sem naredila šoferski izpit, ampak avta mi pa ni rad posojal. Ključe je skrival vsepovsod, ampak jaz sem jih vedno našla in ko je šel v službo, sem se malo zapeljala okoli. Hodil je tudi zgodaj spat in jaz predrznica, sem avto iz garaže peljala ven, ne da bi ga vžgala, na cesti sem ga lepo "zakurblala" in sva šla v life. Nazaj se je zgodba ponovila, od ceste do garaže sem ga rinila.  Mama je bila še strožja, pa me ni nikoli zalotila.

Imela sem srečo, da se je vedno vse dobro izteklo. Takrat tudi ni bilo toliko prometa, pa hitrosti so bile za današnji čas  prav polžje.

Mladost je norost, čez vodo skače, kjer je most.

 

naor

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. mar 2012 7:22

Naš fičko je bil tudi zakon, sploh potem na stara leta, ko ni hotel več vžigati, vsaj s ključem ne, pa je bilot reba kontakt z dvema žicama vzpostaviti. Naravnost zabavno za 18letnico, ki je ravno naredila šoferski izpit, pa nikoli ni vedela, a bo fiček vžgal ali bo treba navsezgodaj zjutraj vseeno peš domov. 

Loni Makaroni

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. mar 2012 16:05

Mi smo pa imeli pejčka - tudi spada v to kategorijo. Kako se je štiričlanska družina brez težav spravila noter z vso prtljago vred in šla na Mali Lošinj na morje ... še danes mi ni jasno. Za našo petčlansko družino je karavan skoraj premajhen, ko gremo samo za vikend v BK :)

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti