Prevleke za nestandardne vzglavnike

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

tema odprta - 26. mar 2012 13:45 | ogledi: 9.790 | odgovori: 9

Nedavno sem zamenjala vse vzglavnike in nabavila takšne, ki so polnjeni z modernimi polnili, vendar so nestandardnih dimenzij (40x50/60 cm). Jasno, da prevleke običajnih dimenzij, ki jih imam doma, ne ustrezajo. Povprašala sem že v več prodajalnah, če imajo tudi posteljnino s prevlekami teh netipičnih dimenzij, saj moram zazdaj svoje obstoječe prevleke vihati, pa jih seveda niti približno nimajo.

Po svoje me to čudi, saj ti raznorazni moderni povštri niso več klasičnih dimenzij. Ali kdo ve, če takšno posteljnino, z drugačnimi dimenzijami za povštre, sploh kje prodajajo? To, da bi si dala posteljnino nekje eksta šivati, se mi zdi drago in nesmiselno ter tega ne nameravam, raje bom prevleke naprej vihala in se zraven jezila. 

 

jedert

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

26. mar 2012 14:32

Mislim, da ima ikea take malce manjše velikosti vzglavnikov (50x60cm). Vem, ker se jezim, da nič ne paše na moj vzglavnik, pa tako lepo in poceni posteljnino imajo...  Ne vem, pa če prodajajo samo prevleke za vzglavnike...

Sporočilo je spremenil(a) urssa dne 26. 2012 14:32

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

26. mar 2012 14:59

Pred kakšnim letom sem jih zasledila v Rutarju in Lesnini na Brdu (pa ne delam raklame). Sicer je pa spet problem, ker moraš nekaj kombinirat glede na preobleko za pokrivalo, ponudba je pa zelo okrnjena, tako da... Mogoče je pa tole podjetniška ideja za kakšno šivilijo, da se začne ukvarjati s tem delom?

Hauschka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. mar 2012 15:14

Sama sem prevleke posebnih  mer in meni všečnih barv dobila v Odeji, Lesnina ima tudi kar nekaj dimenzij, v Leclercu se tudi kaj stakne. Kar se pa Ikee tiče, sem se navadila, da kupim še en enojen komplet zraven in iz prevleke za odejo zašijemo prevleke za blazine raznoraznih dimenzij, včasih pa tudi navadno rjuho porabim. Imam 2 blazini dimenzije 50x60 cm (Ikea), eno 40x70 cm, eno 40x60 cm in v drugem domicilu 2 klasični 60x80 cm. Se kar najde, pa tudi 60x80 cm smo že prikrojili na manjšo dimenzijo.

Loni Makaroni

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

26. mar 2012 17:45

Hvala za vse ideje in za linke. Bom pogledala po navedenih trgovinah pri nas in ob priliki tudi v Ikei.

Rada bi seveda dobila posteljnje komlete, ne samo prevlek za povštre posamično. Ponudba posteljnine je danes res zelo široka in tudi ne predraga, samo šmentana, da se proizvajalci povečini držijo dveh standardnih dimenzij kot pijanec plota.

situla

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

26. mar 2012 19:10

jysk ima veliko teh prevlek: posamičnih in posteljnih kompletov. Sama sem imela podoben problem, saj je bil spodnji vzglavnih (pre)velik 70x90, zgornji pa (pre)majhen - 50x60. Če pa ti ne bo uspelo, pa nesi stare prevleke ššivilji in ti jih naj zoža, ni to nek strošek.

Monika7

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

26. mar 2012 19:49

Več glav več ve, bi se reklo. Na tem forumu lahko vsakdo mimogrede dobi veliko uporabnih informacij in linkov glede marsičesa, kar ga zanima.

S to posteljnino je res križ, ker so ti sodobni vzglavniki čisto nekih svojih dimenzij. Ne vem, zakaj jim proizvajalci ne sledijo bolj množično.

 

situla

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

27. mar 2012 8:46

Ikea ima dimenzije vzglavnikov prilagojene državi v kateri prodaja. Namreč, Italijani imajo povsem druge dimenzije vzglavnikov kot ostala Evropa in če je Ikea želela na trgu ponuditi konkurenčno robo je pač morala še sama v to smer.

Tako so dimenzije vzglavnikov in jasno, tudi prevlek v nam najbližjih državah, oz. v državah kjer mi največ nakupujemo sledeče:

Avstrija - dim. 50 x 60 cm - v kompletu je 1 pr. za blazino in 1 pr. za odejo

Italija - dim. 50 x 80 cm - v kompletu sta 2 pr. za blazino in 1 . pr. za odejo - cena je malo višja kot v Avstriji,

Nemčija - dim. 80 x 80 cm - v kompletu 1 pr. za blazino in 1. pr. za odejo

 

Malo poštudiraj in ideja za izlet je tu!

 

Lep dan,

 

 

elba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti