"vrtiček" na okenski polici

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

28. mar 2012 23:27

semenarna letos prodaja tudi semena za mini kumarice, ki se gojijo v obešankah na balkonu.

Glede bazilike pa priporočam tudi  drobnolistno baziliko, ki je zelo aromatična in oblikuje male grmičke. V moji mini vrtnariji na zasteklenem balkonu mi je v sejalnem koritu že pognalo kakšnih sto sadik. Verjetno ne bom vseh presadila.  Drobnolistna bazilika je zelo dekorativna med ostalim balkonskim cvetjem ali  zelišči.

Lansko leto sem v Merkurju kupila oljčno travo, ki ima okus in vonj po oljkah. Je trajnica, saj mi je letos na zeliščnem vrtu že pognala nove poganjke. Predlagam vam tudi različne mete, ki rade rastejo, vendar jih je potrebno posaditi v ločeno korito, ker drugače zadušijo ostale rastline. Na voljo je pomarančna, čokoladna in ingverjeva meta, vse sem lani kupila v Merkurju in so se mi obdržale preko zime.

Meni je zaradi vonja in oblike zelo všeč tudi citronka.

 

atic

goblinsly  

član od: 29.8.2011

sporočila: 24

29. mar 2012 1:30

Tele mini kumarice mi zvenijo super ! Sam sem sicer imel lansko leto mini paradižničke vendar kot omenjeno, ko sem se nekega dne vračal iz faksa in videl da so padli na dvorišče nedaleč stran od sosedovega passata, sem se odločil da je čas, da ga posekam.

goblinsly

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

29. mar 2012 6:08

Pred nekaj leti so bili zelo aktualni "cepljeni" paradižniki. Mi smo imeli tudi ćešnjevega, pa tudi dva nekoliko debelejša (kot grapolo) in se je dobro obnesel. Rabi pa veliko posodo in redno zalivanje, rodi pa dobro in se ne osiplje.Potem nismo več zadili teh cepljenih, ker imamo spodoben vrt in je bilo bolj za poskus. Češnjev paradižnik se osiplje tudi posajen v vrtu. Zraste pa tudi 2 m visoko in rabi oporo. Če imaš še toliko prostora bi bil to mogoče dober primerek zate - spodaj pa bi jaz posadila npr. 2 papriki baburi, ki dajejo pridelek od meseca julija pa do pozne jeseni. Rabiš pa konkreten lonec (premer npr 50 cm in višina kakšnih 40 cm), kot npr. za kakšen oleander ali hortenzijo. Paradižnik tudi odganja komarje - samo malo pomencaš kakšen list.

 

 

tedyka

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

31. mar 2012 0:15

P še nekaj od mene: drobnjak, peteršilj, bazilika,dobra misel, timijan, meta,luštrek,melisa, šetraj, rožmarin,žajbelj, pehtran,komarček, kumina, koriander,lovor, sivka,pelin,arnika, kolmež,fafarončki,origano... uf ogromno jih je, najbolje da se odločiš za tiste, ki jih v kuhinji tudi uporabljaš

Bernarda

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. apr 2012 10:52

Prejela sem mejl. na katerem je bila med drugimi prikazana ideja priprave sadik na malo prostora. Žleb je bil nabit na planke, notri pa posejana solata. Zdi se mi, da je to uporabno tudi na balkonu.

F r i n a

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

2. apr 2012 8:56

Pojasnilo: planke v mojem tekstu so lesena ograja.

F r i n a

goblinsly  

član od: 29.8.2011

sporočila: 24

2. apr 2012 16:19

Wau, kakšni super predlogi. Drugače pa vidim, da sem edini "dec" v tej temi, kako pa to ? Rastline so pa res nekaj najboljšega za živce. 

goblinsly

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti