Gradbeno dovoljenje za nadstrešek

zana25  

član od: 15.1.2007

sporočila: 69

tema odprta - 22. mar 2012 21:13 | ogledi: 7.508 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

 

Zanima me ali zaleseni nadstrešek potrebuješ gradbeno dovoljenje?

zana25

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

22. mar 2012 21:18

Načeloma ni treba. Če ni ob kakšni glavni cesti, če ne bo nič pozidan, če seveda stoji na tvoji parceli...

Mi ga lani nismo potrebovali, samo rekli so nam, naj paše v okolje. Se pa raje še pozanimaj na svoji občini

Roncolino

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

22. mar 2012 21:38

Po mojih informacijah ne rabiš gd vkolikor je manjši od 30 m2 in nima polno zaprtih sten. Pazit moraš tudi na odmik od meje.

OlivaB

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. mar 2012 14:46

Pojdi na tvojo občino na oddelek za urbanizem in ti bodo tam natačno povedali, kakšne dokumente je potrebno pripraviti. Če nič drugega, bo treba vsaj priglasitev del.

Čeprav, moje mnenje je, da bi za take posege moralo biti gradbeno dovoljenje za zunanjo ureditev. Na tak način bi zmanjšali onesnaževanje krajine z nekakšnimi naredi-si-sam-in-nikogar-ne-vprašaj oblikovnimi in funkcionalnimi zmazki. V Ljubljani so z urbanističnimi načrti v devetdesetih letih nove soseske precej zavarovali pred tovrstnim oznesnaževanjem.

Vendelina jr.

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

23. mar 2012 15:19

Vsaka občina im adrugače. Mi smo v strnjenem naselju in ga lahko imamo, samo 3,8 m od soseda oz.dobit njegovo soglasje. Pa neka predpisana višina je, pa da je odprt, pa da paše v okolico. Drugače pa ne potrebujemo nobenih papirjev.

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti