Poštni predal v Avstriji, Italiji - kulinarika.net

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila:649

tema odprta - 20. mar 2012 8:00 | ogledi: 8.688 | odgovori: 8

Pozdravljene,

imam cel spisek stvari, ki bi jih rada naročila po netu, pa nagledani ponudniki (še vedno) ne pošiljajo v Slovenijo. Doma so mi predlagali odprtje poštnega predala v Celovcu (mi je najbližje). Ima katera kaj izkušenj s tem, sploh lahko odpreš, če nisi njihov državljan, kakšna je procedura, kakšna je cena? 

Hvala in lep pozdrav

OlivaB

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. mar 2012 8:09

Je pa tudi druga možnost: naj ti pošljejo na poste restante ( v, recimo, Celovec ). Tam pošiljka ( po menda mednarodnih predpisih ) čaka mesec dni, za dvig potrebuješ dokument, nerodno je edino, da ne moreš zvedet po telefonu če je pošiljka že prišla.

ežoj

OlivaB  

sporočila: 649

20. mar 2012 8:24

To pa prvič slišim. Poznaš koga, ki je to probal? Kaj pa v tem primeru napišeš za naslov? Bi lahko kaj več o tem? Približno se da ocenit kdaj bo pošiljka prišla, tko da to me niti ne skrbi.

OlivaB

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. mar 2012 8:56

Večkrat to uporabil v Italiji, Trstu. Po pošiljko je treba it na glavno pošto, vprašaš na katerem okncu izročajo poste restante pošiljke, lahko da se tudi plača kakšna malenkost, večinoma ne. Naslov je: Ežoj Kuharski, poste restante, 1420 Punta Arenas, Chile ( če ne poznaš poštne številke, pride tudi ).

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. mar 2012 9:23

Smo v EU, Italija in Avstrija takisto, Madžarska tudi....in ni dobrega razloga, da državljan EU ne bi brez dodatnih postopkov odprl poštni predal kjerkoli v EU.

Je pa seveda vprašanje ekonomske smiselnosti tega: ker, ko človek prišteje še strošek vožnje na pošto in nazaj na eni strani in možnosti primerljivih produktov, ki se dostavljajo sem - šele takrat imaš vse podatke za odločitev.

Vendelina jr.

OlivaB  

20. mar 2012 9:26

Ežoj hvala, zlat si  V bistvu moraš naslovit na glavno pošto v kraju (a tudi če na kr eno bo vseeno prišlo na ta glavno). Grem takoj sprobat, da vidim, če so avstrijci tud tko prijazni kot Italijani

OlivaB

OlivaB  

20. mar 2012 9:29

Vendelina, sva hkrati pisali. Vse to je sicer res, a če se zatakneš v točno določen izdelek, to ni  več toliko bistveno. V mojem primeru sem nekje tam tam, tko da ni hudega.

OlivaB

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

20. mar 2012 17:01

poslagend lavamünd jas naročam, ko naročam za Amazon. In me vse tam lepo čaka 3 tedne. Se ti bolj splača, ker pri prevzetju čakajočeka paketa daš en evro in je paket tvoj, poštni predal pa moraš v avstriji plačat 9€ na mesec.

Monika7

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

20. mar 2012 17:05

poslagend lavamünd jas naročam, ko naročam za Amazon. In me vse tam lepo čaka 3 tedne. Se ti bolj splača, ker pri prevzetju čakajočeka paketa daš en evro in je paket tvoj, poštni predal pa moraš v avstriji plačat 9€ na mesec.

Monika7

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
malo za hecmadoka
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti