Kuhinjske deske

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

10. maj 2012 15:53

Pa še ena, da bo gvišno

 

lp

mzm

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

10. maj 2012 15:53

Jaz sem dobila eno veliko stekleno, površina ni čisto gradka,ampak ima tak droben profil (kot nekatere ponve, da se hrana ne prijema). Vglavnem jo uporabljam pri peki, testo se na njej super valja in ker se manj prijemlje tudi ni potrebno toliko mokati.

Za ostale stvari pa prisegam na lesene.

trac

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. maj 2012 18:15

aaa za valjanje pa je naša oma imela v kuhinji od strani enega elementa ozko pokončno režo za veliiik nudlpret. naša mama si je v novi kuhinji omislila enako. se mi zdi boljša ideja da jo daš ven ko jo potrebuješ. ker ob teh dveh zadnjih linkih si predstavljam ogromno moke po tleh, po elementih..ne predstavljam pa si valjanja kakšnega trdega testa, razen če vodila ne stanejo 600 €

junij  

član od: 27.3.2009

sporočila: 21

10. maj 2012 21:04

Hvala, Harmonija in Mišzmoke.

Super ideje. Ravno nekaj takega imam v glavi.

Odgovor Bannani: meni bo mizar naredil lepo vodila po starem - lesena, desko bom kupila od suhorobarja, ki bo standardnih mer, in jo bom lahko le delno izvlekla ali pa ven potegnila in dala na mizo, kjer se lahko valja z vso močjo vsakršno testo. Ko pa bo "grda" , bom šla kupit spet novo enakih dimenzij. Preprosto in učinkovito. Za vikend več kot odlično.

Lep pozdrav vsem!

junij

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti