Kuhinjske deske

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. mar 2012 20:19

Imam iste zadeve kot mamamia, kupila pa sem jih v Sparu že leta nazaj.

Loni Makaroni

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

19. mar 2012 20:53

Jaz uporabljam samo lesene dile, saj tudi zrezana ne zgleda nagravžno. Operem jo z vročo vodo in z gobico. Vsake toliko pa nanjo posujem sol in pustim čez noč, zjutraj pa še malo podrgnem in sperem, tako se zgubi tudi slab vonj.

franciska

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

19. mar 2012 21:16

Kar zadeva mene, velika lesena deska & velik nož iz Ikeje = ne rabim nič drugega. S to kombinacijo že leta režem vso zelenjavo, sadje, čebulo, sir, salamo, tud meso mr. reže na njej, kruh, jedrca... Tudi jaz jo perem le z detergentom in gobico, občasno zdrgnem s soljo. Nič pa ni večno, tudi plastika nebi bila. 

OlivaB

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

19. mar 2012 21:23

Glej, glej... "občasno zdrgnem s soljo". Evo, spet nekaj novega zvedela. 

Pozdravček!

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

19. mar 2012 21:35

Jaz pa uporabljam samo plastične oz. silikonske. Na lesenih sem zaznale vonjave, tudi po drgnjenju z limono, kisom pa še s čim drugim in ker mi je res šlo na jetra, sem jih zamenjala, kot že rečeno s plastičnimi in silikonskimi. Najdete jih v v vseh večjih blagovnih centrih v trgovinah s prehrano. Kaj bolj fensi pa najdete v trgovinah tipa Tisoč in en dar ali Dota.

     

leandros

barbara_s  

član od: 21.3.2008

sporočila: 50

19. mar 2012 23:01

Jaz imam samo lesene. Pa nobenega pametnega sistema, tako da so "vse za vse". Si moram kupit eno posebno za sadje, ker zdaj sadje (preventivno) režem brez deske, pa ni tolk fajn.

Sem pa včeraj vrgla eno desko v smeti, ker je moj mož na balkonu pustil desko, na kateri so bile ribe (in ne, ni je splaknil po uporabi). No, ker tistega vonja nisem mogla spraviti stran, sem stran dala kar celo dilo ;) - čeprav zdaj, ko berem, da se jo da natret s soljo, razmišljam o tem, da bi jo pa vseeno mogoče lahko rešila. Me zanima bolj kot eksperiment - čeprav se mi zdi, da je bila ista dila brezupen primer.

barbara_s

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

19. mar 2012 23:32

Očitno sem jaz skorajda izjema, saj veliko uporabljam stekleno desko. Sicer me je strah, da mi zdrsne iz rok, ampak ko je na pultu, pa se na njej lahko karkoli nareže, brez da pušča za sabo različne vonje. Imamo pa tudi lesene, na katerih se reže samo kruh, eno plastično za zelenjavo in meso in eno za sestavine za peko (čokolade, sadje). Tu pa se brez izjem držimo predpisanega 

yulchi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. mar 2012 5:55

Imam eno stekleno,  manj za rezanje, kot za ostala dela.  Tako z 2 cm nogicami, kot so jih pred časom imeli v Hoferju, 30 x 50 cm. Je stalno na pultu, kjer zaradi prozornosti tudi na pogled  ne deluje moteče. Ravno dovolj velika je, da na njej lahko naredim tudi vse manjše testene zadeve, kot recimo eno porcijo krompirjevih svaljkov.  Pa super je, ker podnjo lahko porinem recept in je tam lepo varno spravljen ves čas priprave. Vse stvari, kjer se moči, packa delam na njej, ker jo je veliko laže pomiti, kot pult. Sama je niti ne bi kupila, a mi jo je enkrat z velikim veseljem prinesel mož. Sprva mi je bila odveč, ampak, ko sem jo poskusno dala v uporabo, se mi je priljubila.

Za vse ostalo imam lesene. Imela sem tudi eno plastično, a me je motilo, ker se je zvijala, imela nekaj "brazgotin" od bližnjega srečanja z ognjem, na koncu je pa k sreči še počila, da mi je ni bilo škoda zavreči.

Cila

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. mar 2012 7:20

Cila, idealne so za na steklokeramiko, sama imam dve, pa ju obe dam na ploščo, ko na veliko kaj "packam". Imam eno plastično za rezanje čokolade, ta je res samo za ta sladko, pri ostalih zadevah ne kompliciram.

Loni Makaroni

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. mar 2012 12:27

Loni, super pogruntacija 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti