Oddaja "100 miles diet"

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. mar 2012 19:01

Mislim, da je oddaja kanadska. A za povprečno slovensko družino manj razumljiva - te družine se namreč pretežno prehranjujejo iz "škatel" in iz mikrovalovke. Ena od družin se za mizo morda zbere le 1x tedensko. Kuhati iz osnovnih sestavin (torej tako, da kupiš zelenjavo, moko, meso, maščobo, zelišča in potem iz tega skuhaš obrok) praktično niso navajeni. Organizator je kuhanje predstavil kot poseben izziv in eni od družin prinesel živila da bi skuhali kosilo. Mislim da večini slovenskih družin ne bi bil poseben problem narediti zajtrk iz sestavin iz neposrednega okolja. Ti ubogi ljudje pa so znali samo odmrznit sadje in vzeti jogurt iz hladilnika!?!.

Lisa

TheNatkica  

član od: 25.1.2012

sporočila: 5

9. mar 2012 8:32

Lisa je napisal/a:

Mislim, da je oddaja kanadska. A za povprečno slovensko družino manj razumljiva - te družine se namreč pretežno prehranjujejo iz "škatel" in iz mikrovalovke. Ena od družin se za mizo morda zbere le 1x tedensko. Kuhati iz osnovnih sestavin (torej tako, da kupiš zelenjavo, moko, meso, maščobo, zelišča in potem iz tega skuhaš obrok) praktično niso navajeni. Organizator je kuhanje predstavil kot poseben izziv in eni od družin prinesel živila da bi skuhali kosilo. Mislim da večini slovenskih družin ne bi bil poseben problem narediti zajtrk iz sestavin iz neposrednega okolja. Ti ubogi ljudje pa so znali samo odmrznit sadje in vzeti jogurt iz hladilnika!?!.



Lisa

 

ja, to sem mislila.

pa bit malenkostni, no. 100 milj (160 al kolk km) +- par milj (km)  ideja je vseeno dobra za moje pojme, ker so nas resničnoo preplavili izdelki iz celega sveta.

TheNatkica

Mygrace

sporočila: 6506

9. mar 2012 8:46

Ni panike. Samo malo potrpljenja, pa bomo imeli v 100 miljah tudi svoje banane, kaktuse, kokose, datlje.....

(včasih je bilo Panonsko morje press)

(in včasih je bila v Vipavski dolini rodovitna zemlja KVAK)

Mygrace

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. mar 2012 9:09

Mygrace je napisal/a:

(in včasih je bila v Vipavski dolini rodovitna zemlja KVAK)
Mygrace

Ja, pa mejice, mejice, varnostni pasovi drevja, le zakaj so jih naši neuki predniki sadili tam?

rimljanka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

9. mar 2012 9:34

Jaz pa priznam da bi imela krizo. Lacna najbrz res ne bi bila, ampak vse moje razvade bi sle v maloro, kava, pravi caj, pomarancni sok, , kokos,... Bojim pa se, da bi imela tudi v trgovini cel kup tezav, pa ne mislim samo na sadje in zelenjavo ki je iz italije, spanije,... ampak ze take banalne stvari kot je npr sladkor - kdo ga proizvaja - je v tem obmocju? itd...

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Mygrace

sporočila: 6506

9. mar 2012 9:35

Na mimgrede: ni vse, kar je iz domačih logov, najbolj zdravo. Če samo pomislim, koliko auspuhov ob prometnih konicah bruha svoj dim po njivah, polnih zeljnatih glav...njive so načeloma nižje od cestišča, da se ja vali tisti smrad navzdol. Mi dostikrat prav zasmrdi, ko prerežem zeljnato glavo...

Pa samo eno šavje, približno 40 cm v višino bi bilo treba pustiti ob robu, bi zadržalo svinjarijo vsaj v grobem....

 

No ja....naši neuki predniki so nam zapustili razkošno pokrajino, da jo lahko napredno uničujemo. Bomo lahko kmalu na terasah in balkonih gojili krompir v vrečah in bojo kapitalisti spet imeli profil od prodaje pripomočkov za tovrstno "poljedelstvo".

In meščanski poljedelci se bodo počutili blazno in.

 

                                                              

Mygrace

TheNatkica  

član od: 25.1.2012

sporočila: 5

9. mar 2012 15:29

rebecca je napisal/a:

Jaz pa priznam da bi imela krizo. Lacna najbrz res ne bi bila, ampak vse moje razvade bi sle v maloro, kava, pravi caj, pomarancni sok, , kokos,... Bojim pa se, da bi imela tudi v trgovini cel kup tezav, pa ne mislim samo na sadje in zelenjavo ki je iz italije, spanije,... ampak ze take banalne stvari kot je npr sladkor - kdo ga proizvaja - je v tem obmocju? itd...



LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

 

jap, kava, čokolada... jaz bi sigurno shujšala

TheNatkica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti