Pektin- marmelada brez sladkorja

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

1. jul 2007 23:10

Greva stavit? Ti meni zrihtaš pektin in jaz ti pošljem vzorec v analizo.... LP juhica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. jul 2007 7:56

Hvala, ni treba, nimam ustreznega laboratorija doma, da bi analizirala vsebnost vitaminov.

Pektin pri moji kuhi izvira pa kar iz sadja, sem čisto zadovoljna s takim načinom priprave. Kar pa ne pomeni, da ne bi kupila pektina, če bi bil v prodaji.

 

 

 

rimljanka

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

2. jul 2007 16:01

Ah, saj marmelade pa ja ne jemo zato, ker je polna vitaminov. ;) Za vitaminčke pestro prehrano, marmeladko pa za posladkat. cherry

romi11  

član od: 3.5.2007

sporočila: 12

3. jul 2007 13:37

Rada bi skuhala malinino marmelado. Doma imamo nameč veliko malin. Ima kdo kakšen recepr? Hvala že v naprej. MIAL romi11

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

3. jul 2007 14:39

1 kg malin kuhaj na malem ognju,tako,da dobiš brozgo.Brozga naj počasi vre in čez pol ure ali uro dodaj 1-1,5 kg sladkorja(po okusu).Ko se sladkor raztopi še vroče nalij v kozarce in zapri. Enostavneje ne gre. PS Tak način in recept lahko uporabiš za vse marmelade,tudi za mešane... ati zlati

romi11  

član od: 3.5.2007

sporočila: 12

4. jul 2007 8:20

Ati zlati naredila tako. Hvala ti. Lep dan še naprej. MIAL romi11

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

4. jul 2007 11:05

Hojla! Mi pa smo "pridelali" ni dolgo nazaj sladkornega bolnika(tip 2) tudi jaz sem premišljevala da bi naredila marmelado brez sladkorja.Razmišljala sem o nakupu fruktoze samo posvetovati se še moram če možu to ustreza.Mi lahko pomagate pri pripravi marmelade za diabetike? Želim vam lep dan mijamarija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. jul 2007 11:35

mijamarija, jaz delam tako marmelado tako, da VEDNO sadje mariniram, na drobno narezano, zmečkano, odvisno za kakšno sadje gre, v malo navadnega sladkorja, nekaj ur, na hladnem. Tako da sadje po mojem mnenju največ arome. Potem pa kuham in dodam ali malo fruktoze (ki ima malo drugačen okus, zdaj se dobi tudi tekoča - Sadne kaplljice, se mi zdi, da je naziv) ali kakšno umetno sladilo ali pa niče, odvisno od tega, koliko je sadje sladko.

Ponavadi ga je treba zgostiti z malo želirnega sredstva, kakor katerega. Aja, še to, sadju dodam limonin sok, pomaga želirati.

Te pa opozarjam, da pride te marmelade seveda precej manj (ti bo hitro jasno, zakaj je v trgovini troliko dražja). In pa seveda, ko jo odpreš, jo hraniš v hladilniku.

Moje mnenje je, da je poraba marmelade tako majhna, da tiste žlice sladkorja za mariniranje pač bolniku ne škodijo, če ima sicer urejen krvni sladkor. Vsaj tista, zaradi katere delam to, je taka. Sploh se pa filozofija prehrane sladkornih bolnikov zelo spreminja, včasih je bil nekaj hud "greh", danes pa je povsem sprejemljivo.

 

 

rimljanka

galadriel2  

član od: 4.2.2007

sporočila: 1

8. jul 2007 19:15

Ali kdo ima kak recept za kak dober pripravek iz joste? galadriel2

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. jul 2007 19:37

Delaj po receptu za ribez, ne moreš zgrešiti. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti