Služba

tankulja  

član od: 24.2.2012

sporočila: 2

tema odprta - 26. feb 2012 23:16 | ogledi: 7.647 | odgovori: 6

mogoče kdo ve za kako delo od doma?tako kot je bilo včasih,se spomnim,ko je še moja mami sestavljala igrače

prosim,če kdo ve naj mi javi

tankulja

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

3. mar 2012 16:23

Že nekaj let ni več figuric za sestavljat, ko sem bila v porodniški, sem želela kaj takega počet, pa jih nisem več dobila . Sem pa  želela nekaj doma spet  ustvarjati par let nazaj.. neke obeske za ključe bi natikala, čisto enostavno delo.. Ampak morala bi narediti ogromno tisoč komadov,  pa bi zaslužila bore malo. Je pa ena znanka delala pred leti nekaj doma..tudi neko ročno delo...in je morala prvo pošiljko plačati.. In jo tudi končati v zastavljenem roku. Res je, da je dobila vrnjeno, kar je plačala...ampak tisto, kar so ji plačali za opravljeno delo, za par tisoč komadov - je pokrilo samo stroške prevoza po material in nazaj. V glavnem - ne splača se.

Bi pa želela slišati še izkušnje drugih z delom na domu in o plačilu le tega.

vd007

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. mar 2012 18:15

Pazite, da se ne boste nasmolili. Ne sprejemajte paketov, za katere je potrebno plačati odkupnino. Naj vam pogodbo pregleda nekdo, ki je tega vešč. 

F r i n a

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

4. mar 2012 18:30

Znanka nekaj lota na domu. Ampak se mi zdi, da je morala odpret s.p, vendar nisem ziher. Po material hodi sama in tudi narejeno odpelje tja, samo sem pozabila, kam. Če te zanima, javi, da vaju povežem.

 

rag_doll

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. mar 2012 18:32

... in predvsem ne pričakujte kakega posebnega zaslužka za tako delo. Pa če zveni še tako grdo, ste namreč na trgu v neposredni konkurenci s Kitajci, Vietnamci itd., ki takele zadevice sestavljajo v nemogočih pogojih po 16 ur dnevno za borih 100 ali 150 evrov plače na mesec. Nikar ne računajte na velikodušnost tistih, ki ta dela posredujejo - nimajo razloga, da bi vam plačevali kaj več. 

Sonja

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

4. mar 2012 18:52

Res je bilo samo vprašanje časa, kdaj bo tudi pri nas zaslužek, kot ga imajo  delavci na Kitajskem. En mesec za "šaku riža".  

janko1

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

5. mar 2012 11:57

Žalostni časi, vsak se bori kot zna.

Zadnjič sem slišala, da ima Janša 6000€ bruto plače, jaz imam pa 600€ bruto in koliko nas je takih.

Vsa sreča, da sem vzgojena po načelu skromnost je lepa čednost in vedno ob tem pomislim na ljudi, ki še toliko nimajo.

Ne mi zamerit, če sem odplavala ven iz teme.

syu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti