Tiščanje v žlički

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

tema odprta - 26. feb 2012 20:27 | ogledi: 19.778 | odgovori: 4

Med nami je sigurno kdo iz medicinske branže, oziroma je že imel težave s tiščanjem v žlički, zgaga ne peče, samo tišči tako zelo, da ne moreš jesti. Prosim za prvo mnenje, drugo bo verjetno moral dati zdravnik. Je lahko mogoče vse skupaj na psihični bazi, saj imata osebi s temi težavami na smrt bolanega očeta? Stara pa sta med 25 in 30 let.

Hvala

mejačka

anndreja  

član od: 16.8.2006

sporočila: 52

26. feb 2012 21:55

lahko je na psihični bazi, smo imeli tak problem s tastom, po vseh pregledih (pulmolog, gastroenterolog, kardiolog; abdominalni kirurg, sredi noči na ipp in je bilo vse ok) ki niso pokazali ničesar razen blagega gastritisa, je dobil tablete proti depresiji in je sedaj ok.

Lahko jo bremeni očetova bolezen, ampak k zdravniku naj le gre, da se ne skrije kaj resnega, včasih se zaradi stresa marsikaj spregleda. Pa še vstrajni bodite, dokler ne bo prave diagnoze je treba včasih kar malo "težit" zdravnikom

 

 

 

anndreja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. feb 2012 23:03

Nočem strašit, a tiščanje v žlički je lahko tudi znak vnetja trebušne slinavke. Pri meni se je tako začelo, a se nobenemu sanjalo ni, za kaj gre, niti ko je pregled krvi pokazal izredno visoke vnetne faktorje.

Težavam s slinavko lahko botruje tudi stres.

V vsakem primeru, če tiščanje res ne preneha po nekaj dnveih, je najbolje k zdravnku. Bolje da ugotovi, da ni nič resnega, kot da se kaj zaplete.

mamamia

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

27. feb 2012 17:26

Pri meni pa žolčni kamni... Kot so že rekli: k zdravniku če ne pojenja!

Majcula  

član od: 14.12.2007

sporočila: 2

29. feb 2012 23:58

Jaz osebno sem imela kar dolgo časa probleme zaradi bolečin v žlički, je prišlo že tako daleč, da ko me je začelo dajati, da je bilo že težko zdržati od bolečin, kar pa ni prijetno. In ja, moje bolečino so bile psihičnega izvora, sem bila na vseh možnih pregledih in odgovor je bil vedno enak. Je bilo lažje nekaj reševati, ko veš vzrok. Zdaj bolečin že dolgo časa ni. Res pa je, da smo si ljudje različni, ti svetujem, da greš na pregled..od tam pa naprej.

Majcula

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti