Zmrznila voda v ceveh

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

12. feb 2012 12:15

...no,tisti sosedi iz bližnje vasi niso niti vododvodarji mogli pomagati.

andreja m

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

12. feb 2012 12:28

Oh; meni pa vodovod kljub mrazu lepo deluje, mi je pa zmrznilo nekaj krompirja in 4 x po 100 litrov jabolčnega soka in bo tudi potrebno počakat otoplitve, do takrat bom pa čaj pil in pomfrit jedel, ker hrane pa res ne mečem stran. 

janko1

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

12. feb 2012 18:41

janko1 je napisal/a:

Oh; meni pa vodovod kljub mrazu lepo deluje, mi je pa zmrznilo nekaj krompirja in 4 x po 100 litrov jabolčnega soka in bo tudi potrebno počakat otoplitve, do takrat bom pa čaj pil in pomfrit jedel, ker hrane pa res ne mečem stran. 



janko1

 

da nam krompir ne zmrzne, smo si omislili v kleti kar majhen električni radiator in uro, da se vklaplja vsake toliko časa, ko je zelo mrzlo.

Me bi bilo pa kar groza, da bi recimo zmanjkalo elektrike, ali pa da nam bi crknila centralna. Saj bi zmrznili.

Zato pa imamo v kuhnji še vedno majhen kiperbuš, sicer že ni bil kurjen ahaho let, ampak, ko premišljam o obnovi kuhinje, bi ga kar težko vrgla ven.

onaon

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

13. feb 2012 8:15

Tudi mojemu sosedu vsako leto zmzne voda,ker nima dovolj izolirane cevi,mora pač čakati na otoplitev,takrat mu voda normalno priteče.Tačas pa hodi z kanistrom k nam po vodo,tudi perem mu jaz.Ta zadeva traja že 6 let:)

antonija7

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

13. feb 2012 8:31

Ja ,antonija7,ti si pa res dobričina...no,huje pa je tistim,ki jih je odprlo radiatorje-ko otopli,bodo verjetno imeli "vodomet" v hiši.

andreja m

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

13. feb 2012 8:40

Andreja m,ne samo,da nima vode,tudi radiatorje mu je že pred dvem zimama narazen potisnilo cevi,pa si še zdaj ni dal popraviti.Denar samo nalaga in nalaga,pač ima tak vzorec iz mladosti,no kuri si pa vsak dan sedaj ko je sneg za par ur v peči.Do januarja pa je bil raje kar na mrzlem.Oprati pa mu moram,saj se mu je pred tremi leti pokvaril pralni stroj,žal pa mu je denarja,da bi ga popravil.Ker pa pride k meni po vodo in ga mora mož tudi voziti k zdravniku,ne bi mogla prenašati,da bi  umazane in smrljiv,oprosti besedi hodil po hiši in v avto.Tako,da sem skoraj presiljena,da to vse storim zanj.

antonija7

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

13. feb 2012 8:55

Ja,če je toliko let...Pa kaj je tako na "hojladri" narejen,al ga nič ne briga...verjetno izkorišča tvojo dobroto.

Če pa denar tako nalaga,bi se mu morala postaviti po robu-samo,kaj ko si tako dobra...

 

 

andreja m

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

13. feb 2012 9:05

imaš prav andreja m,mogla se bom,poleti ga bom praktično prisilila ,da si bo vsaj cevi izoliral in dal popraviti pralni stroj.Nato bom morala nadzirati,če si bo sploh opral oblačila,saj je revež,ki ni dobil takšne vzgoje v svoji mladosti in mu je vseeno če hodi okoli umazan.Problem nastane,ker živimo v hribih in človek nima srca,da ga ne bi pobral,ko ga srečaš,včasih pa zjutraj kar pri avto čaka,čeprav moraš potem avto zračiti in očistiti.Pa tudi ko pride,da ga mož pelje v Maribor k  zdravniku,pa pride sam na kavo,kdaj kaj potrebuje,saj se sam na to ne spozna,nimam srca da bi mu odklonila.bom pa res morala postati bolj stroga.Veš on pa se zna izmikati,če bi moral kaj malega pomagati,naprimer pomagati kidati sneg,takrat kar izklopi telefon.Besede Hvala pa tako ni v njegovem besednjaku.

antonija7

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

13. feb 2012 9:21

Razumem,da človeka ne moreš kar tako pustiti in mu ne pomagati,samo kar je preveč je preveč-on te izkorišča.Imamo tudi mi v bližini enega podobnega-je sicer poročen..jaz vsak dan dam možu za v službo malico,no tudi nekateri si jo prinesejo s sabo in ta človek mladim fantom,ki si priskrbijo sendvič kar poje,brez slabe vesti..in si upa še rečt,da on je lačen,da kaj ga briga za druge.Aja in kaj mi je zagodel-enkrat me je klical in rekel,da moža nujno rabi in da naj ga pokliče,ker telefon je drag in take...saj človek ne ve ali naj se joče ali smeje...in tudi ta je tako narejen,pomagati ne-vse samo k sebi-ne vem kako bi temu rekla ali požrešnost ali...ali...

andreja m

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

13. feb 2012 9:35

Prav imaš andreja,vsaka dobrota ima svoje meje,sploh ko vidiš,da se začne to izkoriščati.Tudi ta da z svojim telefon samo znak,od začetka sem ga še klicala nazaj saj me je skrbelo,da mu je morda slabo,potem sem spoznala,za špara na račun drugih.Po mojem so taki ljudje res zelo požrešni,pa še mislijo,da se svet okoli njih vrti.Saj pravim letos mu bom še pomagala,poskusila pa bom urediti,da si bo najnujnejše stvari uredil in ga vsaj malo nadzirati,glede pranja,saj si on drugače ne bo opral.glede pranja pa bom verjetno spomladi ga morala prisiliti,da si uredi stroj in ga nato nadzirati da si bo redno pral,saj mu je žal tako praška,kot elektrike,vode ,razen denarja za pijačo zase tega mu pa ni žal.na žalost pa nisem navajena ,da bi človeka odslovila pred vrati,zato on to vidi in zna prida izkoristiti.Hvala ti andreja.

antonija7

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti