Zeljna glava

PetraM  

član od: 1.1.2010

sporočila: 46

tema odprta - 4. feb 2012 13:13 | ogledi: 15.143 | odgovori: 20

Prosim zan pomoč, imam ogromno zeljno glavo( navadno belo) in ker sem se solate že malo naveličala ne vem kaj naj še naredim. Prosim za kak dober nasvet saj se z zeljem bolj slabo znajdem. Hvala pa lep in topel dan vam želim. 

PetraM

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

4. feb 2012 13:41

Meni so vsec zeljne krpice ali pa duseno sladko zelje, lahko pa naredis tudi sarme (liste prej blansiras), ali segedin (glej poletni segedin). Mogoce bos tu nasla se kako idejo: http://www.os-podgrad.si/index2.php?option=

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. feb 2012 16:24

Ali pa zloženka z zeljem in mletim mesom - plast podušenega zelja, plast popraženega mletega mesa, začimbe po okusu, nekajkrat ponoviš, zaliješ z jajcem stepenim s kislo smetano in popečeš; če ti je všeč, lahko vmes daš tudi plasti testa in imaš zeljno-mesno lazanjo (naj Italijani, če to berejo, malo zamižijo). 

Pa dobrote z nekdanjega "našega" juga - kalja recimo. 

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

4. feb 2012 17:15

Tudi z vlečenim testom se da odlično porabit prej malo podušeno zelje, v kombinaciji s krompirjem mogoče, v obliki zavitka, bureka...

Hehe, limnol, na severu  (v Lombardiji) sem jedla tako lazanjo.

 

lp

mzm

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. feb 2012 17:33

Hehe, mzm, jaz pa v Leipzigu v menzi! Očitno prodira.... ne brez razloga.

Pa pite zeljarice ne smemo pozabiti (ravnokar študiram Kuharico slovenskih Bosank - to bo dela v kuhinji!)

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. feb 2012 17:37

limnol je napisal/a:

Hehe, mzm, jaz pa v Leipzigu v menzi! Očitno prodira.... ne brez razloga.

Pa pite zeljarice ne smemo pozabiti (ravnokar študiram Kuharico slovenskih Bosank - to bo dela v kuhinji!)



Sonja

 

A misliš zeljanica? To je špinačna pita, ne z zeljem.

 

Predlagam zavitek iz zelja:

http://www.kulinarika.net/recepti/6805/predjedi/zeljni-

 

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. feb 2012 17:48

V knjigi piše Pita z zeljem - kupus pita (stran 51), dela se z blanširanim zeljem, ki se zmeša s kislo smetano, soljo in poprom in zavije v jufke. Nisem še prišla do tja, danes se peče stran 31 (bosanska pogača), diši pa nemarno dobro.  

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. feb 2012 18:20

Vzela na znanje .... kupus pita. Ker se dostikrat pri nas misli, da je pita zeljanica z zeljem.

Kupus pita pa ja.

 

Ja, tele bosanske stvari hudo nemarno dišijo. Danes zjutraj pojedla burek za zajtrk, ne le, da je nemarno dobro dišal, tudi nemarno dober je bil.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti