Nekaj kuharskih dilem...zacetniskih, da se ve

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

1. feb 2012 21:32

Jaz zbiram kar v 1,5 L plastenke. Ko jo napolnim, nesem v klet, kjer počaka dokler ni zabojnik za nevarne odpadke nekje v bližini (2x na leto) in odnesem tja.

Pecenka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

2. feb 2012 12:02

Tudi jaz zlijem olje v plastenke, odnesem ga pa k bližnjemu avtomehaniku.

nola

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

2. feb 2012 12:38

Jaz sem se težav z molji rešila tako, da sem nakupila plastične posode pollitrske in tako jih pogosto pomivam in se izognem, da bi hrana predolgo časa stala. Drugače pa je kvaliteta žit precej odvisna od časa nakupa in včasih že v kupljeni dobiš zametke moljev. Pred uporabo vedno dobro pogledam če je kaj črnih pikic (riž, moka, polenta...) in če ni uporabim.

Bučke načeloma ne lupim, saj se npr. v rižoti čisto razpustijo brez lupine. Sploh poleti ko kupujem domače.

Olje odlijem v plastenko in vržem med mešane odpadke.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

2. feb 2012 14:16

Molje sem imela edino enkrat v prvem stanovanju (trkam na les). Celo v tovarniško zaprtih plastičnih vrečkah so bili. Ni bilo druge kot vso hrano zmetat stran (nekaj ta velikih vrečk!). Potem sem celo kuhinjo parkrat premila, razkužila in osušila ter napolnila s povsem novo hrano. Na srečo se niso več pojavili. Res jih lahko domov prineseš iz trgovine, pa sploh ne veš 

Hrano kot so jogurti, mleko, skuta itd tudi po roku uporabe še uporabim, ne glede koliko čez rok je. Se zgodi bolj po redko a vendarle. Takrat pogledam videz, barvo in okus, če štima ne vidim razloga za neuporabit. Kolikokrat se nenazadnje zgodi, da je še pred rokom uporabe pa je že skisano. Sir se obreže, zakaj bi bil to problem, kaj pa pri sicer kar dragih plesnivih sirih?! Plesen z marmelade se pobere stran, ji nič ne fali. Enako domača paradižnikova mezga - to vržem stran le, če ima skisan okus. Tudi sveže sadje in zelenjava - obrežem gnilo, zdrav del pa uporabim. Staro jajce razbiješ v skodelico, dokler je barva in vonj v redu grejo v ponev.

Kot je ena na začetku omenila, precej je važno tudi od prisotnosti jedcev v bližini ;) Če jih ni, komot uporabiš četudi je čez rok 

Bučke sem včasih lupila, zadnja leta pa ne več. Mi je okus boljši pa tudi zelena barva mi je všečna. S pripravo se koža itak zmešha.

OlivaB

sabina muhič  

član od: 8.1.2012

sporočila: 5

2. feb 2012 17:19

bučke skoraj nikoli ne lupim, saj bi veliko vitaminov vrgla stran. Lupim le tiste kupljene v trgovini, ker ne vem kako so pridelane.

sabina muhič

pinch  

član od: 18.2.2009

sporočila: 89

19. mar 2012 21:11

imam eno čisto začetniško vprašanje, enim se bo zdelo čisto neumno, da to sprašujem a nikjer ne dobim odgovora.

in sicer

obroči za torte - se jih lahko daje v pečico ali ne? sem gledala na škatli svojega obroča in nič ne piše o tem (ali se sme ali se ne sme)

pa me zanima... ker če ga lahko uporabim v pečici za peko, potem sem rešena in mi ni treba kupovati manjših/večjih tortnih modelov :)

pinch

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

19. mar 2012 21:15

Verjetno misliš za "nastavljiv obroč"? Seveda, da se peče v pečici, saj za to je namenjen. Jaz imam pravokotni, ki se odlično obnese.

 

Pozdravček!

pinch  

član od: 18.2.2009

sporočila: 89

19. mar 2012 22:44

ja, nastavljiv obroč brez dna.

joj, nekomu, ki je to jasno, se je anjbrž kar po čelu lopnil

 

super, hvala za odgovor... to bom zdaj pekla tort



pinch




Sporočilo je spremenil(a) pinch dne 19. 2012 22:46

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

19. mar 2012 22:46

pinch, saj veš, ni neumnih vprašanj, le neumni odgovori so lahko!

Veselo peko

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti