Blago, ustvarjanje, šivanje

mucka123  

član od: 27.1.2012

sporočila: 23

tema odprta - 27. jan 2012 19:52 | ogledi: 11.200 | odgovori: 18

No tako je, bila bi zelo vesela če mi kdo podari kakšen košček blaga ( tudi če je 7x7 cm), stare kavbojke, zanimive gumbe, perlice ali pa kašno minituarno stekleničko parfuma. Zelo bi bila vesela ampak rajši uporabim če kaj manjšega in pisanega.

 

mucka123

mucka123  

član od: 27.1.2012

sporočila: 23

28. jan 2012 14:59

No rada imam blago vseh velikosti, ampak trenutno sem v pojektu da nardim eno full pisanoblago sama

mucka123

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

28. jan 2012 18:20

Poglej na zasebno pošto.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. jan 2012 9:11

Tala prošnja je premalo pojasnjena.

Predlagala bi ti, da napišeš, kakšne kavlitete naj bodo ti koščki ( platno, debelješe blago, jersy), kako veliki naj bodo koščki.

Če bi povedala, za kaj jih potrebuješ, bi bilo še boljše. Če veš za namembnost, potem je izbira doasti lažja, ker bi vsak nekaj našel.

Najbž bi koristilo, če bi napisala tudi barve, mogoče v vzorcu.

Tako razmišljam zato, ker že nekaj let zbiram blago za pačvork, gledam oblačila, ki so sestavljena iz raznih kosov, pa se mi zdi, da prav vsega pa ne potrebuješ.

Če se ti zdi, da imam veliko zalogo, s katero bi ti lahko pomagala, imaš prav. Ne morem ti poslati dostavnega vozila, potem pa bi izbrala dve cotki.

Mimogrede: podarjam 3 m blaga za plašče: vzorec večja ribja kostm črno belo. Kvaliteta: viskoza in sinterika, brez volne, mehkejše.

Na ZS, s pojasnilom, zakaj je naj dobi ravno ona/ on.

 

F r i n a

mucka123  

član od: 27.1.2012

sporočila: 23

29. jan 2012 14:34

No rada bi naredila blago iz kvadratkov (zelo pisano) ker potem iz tega naredim torbice, zato hočem da je blago čim bolj raznoliko (debelina, pisane barve, zanimiv tisk)

Potem imam pa še projekt delat nekakšne zajčke iz blaga.

mucka123

mucka123  

član od: 27.1.2012

sporočila: 23

29. jan 2012 14:35

sem pogledala na pošto

mucka123

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. jan 2012 17:32

Blago za plašč oddan.

F r i n a

mucka123  

član od: 27.1.2012

sporočila: 23

30. jan 2012 18:34

No spet prosim.

Pa vsi ki imaste kakšno idejo za šivanje ipd. Na plan z njo!!!

mucka123

mucka123  

član od: 27.1.2012

sporočila: 23

31. jan 2012 18:34

No malo osvežujem. Vsi prosim za blago.

mucka123

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

31. jan 2012 22:19

mucka123, pobrskaj še malo po spletu in boš našla tudi forum "Otok zakladov". Ta forum je namenjen ravno izmenjavi raznih idej za ustvarjanje 1001 zanimive stvari - tudi šivanje je vmes. Sicer se moraš registrirati, da laho bereš in pišeš v teme, pa vendar mislim, da ti bo tam uspelo najti še več sogovornikov, predvem pa ogromno ustvarjalnih idej! Tudi material se izmenjuje, podarja itd., kolikor se spomnim. Poskusi, po mojem ti ne bo žal :)

 

Lahko ti odgovorim na pobudo "na plan z idejami". Šivaš lahko kar ti srce poželi, seveda pa je vse pogojeno s tvojim znanjem. Če si bolj začetnica, si se kar prav odločila, da začneš s šivanjem krpanke iz ostankov blaga. Tako si boš lahko izdelala recimo prevleke za okrasne blazine, odejo, "povštrčke" za na stole, morda toaletno tobico ...

Vendar pa vseeno bodi pazljiva pri kombiniranju različnih kvalitet blaga. Zelo se boš namreč namučila, če boš hotela, da bodo koščki jeansa, debelega flisa, tenke svile, bombaža skupaj sešiti lepo delovali. Poskusi raje zbrati za eno stvar koščke tkanin, ki so sicer različnih barv in vzocev, vendar pa podobne debeline oz. tkanja. Dosti lažje ti bo šlo in končni izdelek bo lepši, ker se bodo koščki blaga enako obnašali in lepše "stali" skupaj :)

Pa začni recimo za začetek iz samih koščkov jeansa - jaz sem tako sešila iz celega kupa starih in premajhnih ali unčenih kavbojk veliko torbo za hčerin "sintesizer", pa nahrbtnik za v vrtec. Ali pa izberi koščke enako debelega tankega pisanega bombaža in sešij pisane prijemalke za vročo posodo (vse še podložiš) ali pa mahno toaletno torbico ... Lahko pa nabereš odslužene bombažne ali termovelur majice, jih razrežeš in si narediš mehko odejico za cartanje na kavču :)

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti