Glinen pekač

bios  

član od: 3.3.2006

sporočila: 72

tema odprta - 20. jan 2012 20:45 | ogledi: 8.505 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Pravkar sem pekla marmorni kolač v glinenem pekaču, ki je bil že večkrat v uporabi.

Iz površine pekača se je začela izločati rjavkasta, lepljiva snov, ki je kapljala na dno pečice in se žgala.

Površina pekača je izgledala mastna in lepljiva. Pekač je bil kupljen v prodajalni in je imel test. To je že drugi pekač s katerim imam take težave.

Ni bil preveč napolnjen, ker sem vsebino za kolač razdelila v dva pekača. Rob pekača je bil suh, ker sem ga napolnila samo do polovice.

Če je imel kdo podobne težave, bom vesela pojasnila.

Lep pozdrav!

bios

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. jan 2012 22:21

Maščoba. Glinen pekač je porozen (tudi če je glaziran), pa vpije maščobo, ki se naslednjič ali pa čez več pečenj začne izločat, Ali ni imelo duh po žarkem? Včasih se tudi to zgodi.

lp

cervus

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

20. jan 2012 22:21

Še nikoli nisem slišala za jokajoč pekač , največkrat se jim zgodi le, da počijo. Zato je potrebno vse glinene izdelke, pred prvo peko pripraviti, tudi če so bili kupljeni v trgovini. Ali jih postaviš za nekaj ur v hladno vodo, ali v njih pogreješ polnomastno mleko (15-20 minut na 100°C), ali jih premažeš z mastjo in segreješ v pečici.....

Skratka, nekaj od tega, je treba vedno storiti. Če nisi, je to lahko vzrok za 'jok'. Ne vem pa, če bo to pomagalo tudi, če to narediš naknadno. Jaz bi vseeno poskusila.

sooonck

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. jan 2012 22:31

Ja, se strinjam z elaphus, imam take izkušnje z enimi pekači, pa vseeno lepo pečejo.

rimljanka

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

21. jan 2012 9:00

Mi ga vsakič, ko v njem kaj pečemo, namočimo v vodo za nekaj časa.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti