Posoda za taljenje čokolade

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. jan 2012 15:19

JA pa ta iz ikeje in ona iz kika za 1 evro to ni to. ona išče mašin, ne pa posodico. 

www.mojalbum.com/naredilaana

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

18. jan 2012 16:21

bannanna je napisal/a:

JA pa ta iz ikeje in ona iz kika za 1 evro to ni to. ona išče mašin, ne pa posodico. 

barbarelly je napisal/a:

Pozdravljeni,

bi morda kdo vedel kje dobiti posodo za taljenje čokolade? Iskan model je imel do nedavnega v ponudbi Neckermann, z lanskim oktobrom pa je nehal poslovati in je tako izdelek nedosegljiv. Gre za posodo, ki ima v bistvu dno, v katerega se vlije voda (skozi nek stranski lijak ali nekaj podobnega), v notranjo posodo pa nalomiš čokolado. Za kakršnokoli informacijo že vnaprej najlepša hvala.

Lp, barbarelly

 

barbarelly

 

No jaz vidim da nic vec ne razumem slovenscine. Vse do sedaj sem zivela v prepricanju da posoda pomeni posoda, danes pa zvem da posoda pomeni masin, oz. predvidevam da je to stroj, aparat, ...

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jan 2012 16:43

Ta KIKova je posodica, podobne šir0ki zajemalki z livčkom, ki se pač da na drugo posodo v vrelo vodo, drži pa morda kake pol litra.

rimljanka

tinazg  

član od: 5.5.2009

sporočila: 59

18. jan 2012 19:37

Jaz sem jo kupila pred kakim mesecem. V kakšnem "obmestnem" Kiku jih zagotovo še imajo. Pred tednom sem jih videla v Šentjurju. Je pa točno taka, kot jo je opisala Rimljanka in kakršno prodajajo v Ikei.

Upam, da jo še dobiš :)

tinazg

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jan 2012 20:22

Posodi se reče bain-marie, jaz sem jo za tale forum prevedla v "banjomarija", imajo jo v vsaki resni trgovini s posodo (jaz imam Tefalovo), stane pa več kot 4 EUR.

 

Vendelina jr.

gazela  

član od: 6.7.2010

sporočila: 55

19. jan 2012 17:31

V decembru sem kupila posodo za taljenje čokolade v Hoferju. Ampak je bila v kompletu z modeli za pralineje in še nekaj manjših dodatkov je bilo. Je na elektriko in je super uporabna, ampak samo za taljenje same čokolade. Ker sem v zadnjem času delala pralineje je bil to dober nakup. Ko pa sem dodala maslo, ker sem hotla oblivat piškote, pa se mi je naredila ena velika kepa, tako da bom še vedno za oblive uporabljala klasiko. 

gazela

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

20. jan 2012 0:57

Takšno so imeli lansko leto v Nami

 

stana

M.M.  

član od: 26.12.2007

sporočila: 10

20. jan 2012 10:29

Pozdrav vsem (to je moj prvi vpis :) )

Taka posoda se da dobiti od WMF-a. Je super, cela iz nerjavečega jekla, ima pa tudi termometer da se lahko odčita točna temperatura.

M.M.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti