Vspon na nanos

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. jan 2012 19:02

hihi, perpetua,

na Nanosu sem doživela svoj prvi in zadnji vročinski udar in da je bila mera polna, smo imeli potem ponoči še pošten potres (bilo je maja 1976....). Kaj bi dala takrat za hladno sapico!

Čisto resno, Nanos je prekrasen in v vsakem letnem času ima kaj ponuditi. Vsekakor priporočljiv. Pa zelo dober jabolčni štrudl so imeli nazadnje, ko smo bili gori. 

Sonja

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

10. jan 2012 19:31

Tudi mene vežejo na Nanos lepi spomini. Najdražji mi je tisti, ko sem stara kakih šest let na vso moč tekla po travniku naproti nonotu. Vsa zadihana sem mu skočila v objem, on pa je med dlanmi zdrobil arniko in me zmasiral po prsih. Drugače pa je bil "moj hrib" Čaven. Lani sem bila po petindvajsetih letih spet gor, pa je vse drugače, le spomenik bratu mojega nonota je še enak. O, mladost ti moja....

mejačka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. jan 2012 21:34

Jaz sem se zelo trudila, da ne bi reagirala na naslov teme, pa tudi na tekst. Včasih se na teh straneh kdo razjezi, da zahtevamo pisanje v knjižni slovenščini. No, lepo bi že bilo, samo kako naj človek pričakuje kaj takega, če nekateri nimajo osnovnega znanja, ostali pa smo tiho, ker nočemo prepira. vspon na nanos, tuhinj, valentin. Jezik malega naroda kot je naš, bi moral imeti malo drugačno mesto v srcih slehernega od nas. Ne bom se zgražala, prosim pa lahko in sicer, pišimo tako, da ne bo videti, kako malo mar nam je naš prelepi jezik. Valentin, ali ti v potnem listu piše, da si valentin iz tuhinja, ali da  si Valentin iz Tuhinja, ki bi se rad povzpel na Nanos?  

Loni, iz tvojih oglašanj se vidi, da si ena fejst punca in, da imata s sestro res krasno mamo, ki vaju je lepo vzgojila.

 

naor

Mygrace

sporočila: 6506

10. jan 2012 21:48

Vsaj naslov teme naj bi bil napisan tako, kot se spodobi.

Mygrace

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

11. jan 2012 9:23

Jasno, Nanos se ja napiše z z :)

hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. jan 2012 9:52

naor je napisal/a:

Jaz sem se zelo trudila, da ne bi reagirala na naslov teme, pa tudi na tekst. Včasih se na teh straneh kdo razjezi, da zahtevamo pisanje v knjižni slovenščini. No, lepo bi že bilo, samo kako naj človek pričakuje kaj takega, če nekateri nimajo osnovnega znanja, ostali pa smo tiho, ker nočemo prepira. vspon na nanos, tuhinj, valentin. Jezik malega naroda kot je naš, bi moral imeti malo drugačno mesto v srcih slehernega od nas. Ne bom se zgražala, prosim pa lahko in sicer, pišimo tako, da ne bo videti, kako malo mar nam je naš prelepi jezik. Valentin, ali ti v potnem listu piše, da si valentin iz tuhinja, ali da  si Valentin iz Tuhinja, ki bi se rad povzpel na Nanos?  

Loni, iz tvojih oglašanj se vidi, da si ena fejst punca in, da imata s sestro res krasno mamo, ki vaju je lepo vzgojila.

 



naor

mamamia

vrankari  

član od: 18.2.2010

sporočila: 13

11. jan 2012 14:30

Lepa hvala.

Upam, da nisem katero gospo užalil s svojo pomankljivo pisavo.

Čeprav tisti,ki so razumeli moj namen se sploh niso spotikali v detalje moje začetne pisave.

Vseno najlepša hvala.

Valentin.

vrankari

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

11. jan 2012 16:15

Loni je napisal/a:

RRR, jp, bo kar držalo, ampak veš, tisti naši skupni pohodi v okviru 100 družin na Nanos prvo nedeljo v septembru so ostali v mojem srcu za vedno. Mlajša sestra, on in jaz, tako je bilo zadnje leto. In potem nikoli več. 12 let sem imela in nadaljnjih 12 let sem rabila, da sem se končno poslovila od njega. In on je praktično glavni krivec, da sem začela hoditi v gore, ker ko sem tam, se mi zdi, da je še vedno tu. Je pa res, da 15 let nisem mogla Nanosa niti pogledati, to pa priznam. Prej pa non stop gor. To je hrib mojega otroštva. Danes grem z veseljem gor. Ne samo zase, Še zanj. In s sestro si vedno rečeva, joj, ko bi naju ati zdaj videl, saj ne bi mogel verjeti, kaj je ratalo iz njegovih punc. In fanta tudi. Sicer je vse to off topic, ampak mi trije imamo krasno mamo, ki nas je gor spravila.

In mi je prav fajn, ker vem, da si ga poznala.



Loni Makaroni

 

Na Nanos šla že po vseh teh stezah in smereh,ki ste jih opisali.

Enkrat bi šla še iz smeri Ubeljskega.Mislim da je tudi napisana nekje .

Najmanj priljubljena mi je tista od Abrama.Zaradi cestnih dvigovalcev prahu in tudi mi tista velika žival,ki jo imajo tam v kletki nekako ni najbolj všeč.

 

Loni,tvoje podvige pa spremljam na blogu:).

Lepo napisano.

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. jan 2012 12:05

Čeprav njoki pri Abramu so vseeno dobri, moram pa res priznati, da tja v smer kletke sploh nisem hotela pogledati, mojemu pa sem tudi prepovedala približevanje.

 

Loni Makaroni

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

17. jan 2012 19:35

Tule, ob prvi pomaranči,

sem se spomnila na Loni...

To je pot izpred Lovske koče, skozi gozdič (ne po makadamu) in potem po robu nanoške planote, do Vojkove koče. Nezahtevna, uživaška pot, skratka, milina...

lp

 

Lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti