Hamam

tema je zaklenjena

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. jan 2012 19:05

nola je napisal/a:

Hamam je vsaj toliko kot za kožo tudi balzam za dušo, nekaj uric blažene sprostitve in ženske komaraderije.



nola

 

Še najbolje v Istanbulu, kaj praviš?

mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. jan 2012 19:59

Ja, odlična ideja, a se dobimo tam za en podaljšan konec tedna? In se odpeljemo tako kot včasih, z vlakom. Pa se bomo v kakšni čajarni menile o Orhanu Pamuku pa o lady Montagu in tako. Tu imam sosedo, njena mama je iz Istanbula, nam bo povedala za vse najboljše konce. Ampak jaz mislim čisto resno, mogoče je zdaj še malo mraz, tam nekje aprila bi bilo pa res fino. Zmenjene?

nola

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. jan 2012 20:09

Ni slaba ideja. In ena prijazna članica Kulslo me je tudi opozorila na en krasen kotiček, na koncu Zlatega roga, na hribu nad pokopališčem, Piere Loti kafe. Tako da še o Pieru Lottiju lahko kakšno rečemo.

Res enkratno, pogled z vzpetine ob koncu Zaltega roga na ves Istanbul, in tam daleč nekje na koncu morje .... Škoda, ko sem bila tam, še nisem imela pravega fotoaparata.

Bom malo ponudbe pogledala, pa preverila termine, potem pa akcija.

Ej, je na tej kulinariki lepo.

 

mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. jan 2012 20:20

Ampak daj, čisto zares.

Kaj se pa zamudimo, če se enkrat konec tedna zmenimo na popku sveta. Jaz prijavljam najmanj tri, pa Šerikina mama nam bo povedala za kakšno prijetno prenočišče.

Ja, ni slab ta svet, kulinarika je pa sploh nadstandard.

nola

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

16. jan 2012 21:00

kaka super ideja, z vlakom tja na hammam, in nato nazaj...moralo bi biti čudežno....

 

kako bi to potekalo?

 

tudi sama uporabljam grobo sol iz piranskih solin, ne iz trgovine, pomešano z dobrim olivnim oljem, za piling. Koža je res kot prerojena!

neika

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. jan 2012 21:23

neika je napisal/a:

kaka super ideja, z vlakom tja na hammam, in nato nazaj...moralo bi biti čudežno....

 

kako bi to potekalo?

 

tudi sama uporabljam grobo sol iz piranskih solin, ne iz trgovine, pomešano z dobrim olivnim oljem, za piling. Koža je res kot prerojena!



neika

Ja neika, se pač vsedemo na vlak, pa po poteh tovarištva in spominov dol, pa na sardele v Bospor, v hamam tja, kjer bo priporočila Šerikina mama, pa malo po Pamukovih koncih, pa po stopinjah gospe Montagu in kamor se bo še kakšna spomnila potem pa s prerojeno kožo in nasmehom na licih nazaj. Pa seveda tudi na bazar, če je treba ali ne. Katastrofa, jaz že vsaj deset let nisem bila v Istambulu, pa je za nas vsaj tako pomemben kot Benetke.  A greš zraven?

nola

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

16. jan 2012 21:50

Ja, kaj ne gremo vse?

zeta

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

17. jan 2012 0:43

Ja zeta tako upam, jaz grem vsekakor, pa verjamem in upam da nas bo za cel vagon.

Ampak malco bo pa treba vzet s seboj, pa ne vem, tam nekje v Zidanem mostu se bomo verjetno vse našle. Sem rezervirala za tri, no z Obale in okolice nas bo vsekakor vsaj pet, pa še ena iz Ljubljane ki ravnokar bere dnevnike lady Montagu.

Malo počakajte, da nam mami od Šeri zrihta prenočišče, pa da se še malo ogreje, potem pa seveda gremo vse, to bo en lušten žur. Upam, da res polnoštevilen. Kaj se pa zamudimo.

 

nola

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. jan 2012 4:53

Kok casa pa traja voznja z vlakom? Kdaj Aprila? Vanja

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

17. jan 2012 7:14

Še ena se javlja :) Vsekakor sem zraven, prispevam popotnico.

Issi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti