Stekleni piškotki

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

21. nov 2012 9:51

Po vseh vaših navodilih sem se včeraj lotila steklenih piškotov. za testo sem uporabila čisto navaden recept maslo, moka, malce orehov in jace za stekelca pa 505 s črto. Pekla na peki papirju. Glavna finta je v tem, da se piškoti morajo ohladiti na pekaču. Izgledajo super. Tako da romajo na tradicionalni seznam božične peke.

 

Lepo se imejte

marjanaj

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

21. nov 2012 13:42

marjanj, a je slučajno kakšna fotka telih tvojih piškotov? Me res zanima kako so izpadli?

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

21. nov 2012 14:24

Bo.

marjanaj

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. nov 2012 14:49

Pred leti sem v eni reviji videla piškote, ki so imeli v sredini okrogel prozoren bombon. Ko sem iskala, nisem našla.

F r i n a

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

21. nov 2012 19:39

marjanaj, jaz sem letos prvič naredila poskusno peko teh piškotov, pa jih raje ne bi pofotkala, ker so bila moja "stekelca" vsa enake rjavkaste barve (uporabila Kraševe 505 bombone), pekla na 170 st. Na enem drugem forumu je že bilo nekaj govora o tem, zato bom drugič uporabila bombone z bolj intenzivno barvo, ali pa kake lizike (se bom še malo razgledala po trgovinah, da vidim, kaj imajo primerno kričečega) Glede testa za piškote sploh ni problema, lahko so smetanovi piškoti ,ali kaki drugi, bolj je važno, da imaš modelček za izrezovanje piškotov  iste oblike v večjem in manjšem formatu. Ravno take sem našla v trgovini Peki (na novo odprta na Dolenjski cesti v Lj - zvezdice smrečice, luna, srčki).  Bombone sem dala v vrečko in jih zdrobila s kladivom. Paziti je treba, da nič od tega sladkorja ne pade na piškot, ampak je vse v luknji, ker se sicer pozna madež.

Sweetie

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. nov 2012 20:46

sweetie, jaz vzamem tiste v pločevinasti škatli, ki se prodajajo na bencinskih črpalkah. jaz jim rečem bonboni " za v avto" :D imajo jih tudi vsi marketi. v vseh okusih ali mešani

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

22. nov 2012 8:15

Kupila sem 505 v Kraševi trgovini in secer take, ki jih prodajalka tehta in niso pakirani, ločila zelene od rdečih in rumenih. Barve se ločijo med seboj, pack ni. Zdrobila sem jih v možnarju. Na fotko bo treba počakati do naslednje "runde". Res je, da je potrebno paziti, da se prah ne vsipa po piškotu. Presenetilo me je, ker je potrebna kar velika doza prahu, druhače nastanejo v stekelcu luknjice.

marjanaj

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

22. nov 2012 8:46

Danes grem kupit bombone in jih bom naredila. Upam, da mi uspejo, ker so res lepi. 

 

tamalaursa

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. nov 2012 13:07

Tudi mene mikajo tile piškoti. Marjanja, hvala za vse informacije, vprašal pa bi še, s čim si prah vsipala v luknjice, da ni letelo po piškotih in kako na debelo mora biti ta prah nanešen. Res si ne predstavljam

 

Hvala

JJ

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. nov 2012 13:24

z  malo kavno žličko gre, vendar počasi in previdno, lahko pa pred pečenjem še pregledaš vse piškote in odstraniš kar je rpeveč. Jaz dam prah v kupček malo višje kot je piškot. Če gre malo prahu po piškotu se ne pozna toliko, kot če ti gredo celi kristali preko. Zdrobim pa tako na pol. Nekaj je večjih kosov, nekaj manjših..

približno toliko http://www.kodnene.com/2009/12/stakleni-keksi/
http://www.glorioustreats.com/wp-content/uploads/2011/06/ma


drugačna tehnika: http://wisdomofthemoon.blogspot.com/2008/02/breaking-hard-candy.h

 

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 22.nov 2012 13:41

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti