Uporaba kakija

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

tema odprta - 6. dec 2011 15:31 | ogledi: 13.921 | odgovori: 7

Ker se mi kaki zelo hitro mehča in ga ne morem vsega takoj pojesti, prosim, če mi kdo napišekakoga še lahko uporabim.

pozdravček

 

TUMAAVGUST

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

6. dec 2011 15:47

Mene je prijetno presenetil recept od 666 - Kaki treh okusov. Sicer je tudi tu zadeva takoj za pojesti, vendar je vsaj nekaj novega. Kar pa se tiče kakšne možnosti shranjevanja in peke, ti bodo pomagali drugi.

sooonck

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

6. dec 2011 17:03

Lahko skuhaš marmelado,seveda če jo imaš rada.Ravno včeraj sem jo dobila en kozarček.

Milži

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. dec 2011 9:20

Povej, ti pridem pomagat in težav ne bo več

Drugače pa veliko jih kuha marmelado, a meni ni preveč všeč. Obožujem pa posušenega, a ne vem, kako se obnese tale mehki (vem samo za vanilijo). Bo kdo vedel kaj več.

Atina

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

7. dec 2011 11:24

Zdaj sem skuhala čežano z nekaj jabolki, pa mi ni preveč všeč.

 

TUMAAVGUST

mrmi  

član od: 25.1.2005

sporočila: 17

12. dec 2011 10:39

Jaz ga posušim čisto preprosto. Ko je kaki še trd in je lepe oranžne barve ter se pričakuje znižanje zunanje temperature ga oberem in narežem na caa 4 mm debele kolobarje. Te nato polagam na mrežaste okvirje, ki jih potem obesim nad pečjo in pri meni se posušijo po pribljižno dveh dneh. Kakiji morajo biti pred shranjevanjem popolnoma suhi sicer se lahko v njih pojavi plesen. Manjšo količino shranim v papirnati vrečki, tiste ki naj bi trajali malo dlje pa kar v zmrzovalni skrinji.

Za tiste kakije, ki postenejo mehki in mi jih ne uspe posušiti pa je najbolj preprosta rešitev marmelada.

Oboje je odlično

mrmi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti