Vegeta

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

18. okt 2012 21:50

Kje ste moji pomočniki?

syu

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 801

19. okt 2012 8:21

Tudi jaz imam doma narejeno "vegeto", ker imam veliko zelenjave. V bistvu sploh ni veliko dela. Razno zelenjavo očistim, sesekljam v multipraktiku, solim, dam v kozarce in uporabljam celo leto. Sem in tja uporabim kakšno kocko. Veliko pa uporabljam posušenega česna v zrnu, ki ga dodam na koncu kuhanja (ne v vsako jed). Vsaka gospodinja ima svoje "fore", ene kuhajo, da imajo vse jedi enak okus, ene pa ne...

malaga

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

20. okt 2012 19:54

Tejkica hvala, danes narejeno, jutri dodam še peteršilj k ga nisem imela dosti pol pa hop v kozarčke.

Delala po receptu, ki si ga svetovala, pa malo po svoje.

syu

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

21. okt 2012 10:02

Mene pa zanima,če bi se dalo narediti domačo vegeto iz posušene zelenjave in kako?

paulina d

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. okt 2012 10:20

Mi smo enkrat naredili tako, da smo posušeno zelenjavo (mešanico korenja, korenine peteršilja, gomolja zelene in pora) sesekljali kar v električnem sekljalniku, dodala sem malo soli in popra ter posušene in zdrobljene liste peteršilja in zelene, pa malo luštreka. Hranila sem v shrambi, ampak kake tri tedne je trajalo, ker smo jo hitro porabili. Ne vem pa, kako je z obstojnostjo na daljši rok.

 

Sama imam raje drobno zrezano ali naribano mešanico zelenjave in zamrznjeno v manjših vrečkah.

 

Vegeto pa občasno uporabim kar tisto kupljeno, tudi jušno kocko.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti