Novoletna darila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. nov 2011 22:44

No, ta ni edina, eno je izdala še ena druga založba, avtorica je Slavka Ilich, izšla bo na začetki decembra. Po videnem sodeč bo tudi vredna nakupa.

In, mimogrede, če imate možnost, na založbi Kmečki glas, na Železni cesti v Lj. so njihove knjige kar precej cenejše.



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 23.nov 2011 22:46

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

23. nov 2011 22:59

Lani sem zasledila, da je podobna ideja bila tudi za kavno-kapučino mešanico v kozarcih oz. nekaj podobnega. Ima mogoče katera navodila? Lani so bili piškoti iz kozarca, letos bi tudi nekaj v tem stilu ;)

 

Hvala

Bojanca

lenika83  

član od: 27.9.2010

sporočila: 22

24. nov 2011 7:29

Jaz sem pred dvema letoma (se mi zdi) podarjala kavne mešanice in tudi kakav mešanice. Linkov, kjer sem to našla žal nimam več shranjenih, sem jih pa iskala na googlu in sem jih našla res ogromno (v angelščini). V osnovi pa se uporabi instant kava, smetana v prahu, kakavov napitek (v stilu Nesquicka) in po želji še sladkor, pa seveda še lahko kakšna božična začimba (cimet, klinčki, kardamom), ampak s tem ne pretiravati, ker pogreni, če je preveč. Na embalažo pa sem dodala še navodilo, da se 2 žlički napitka prelijeta z 2 dl vroče vode ali mleka.

lenika83

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

24. nov 2011 10:42

Jaz sem delala kavo in vročo čokolado. Pri kavi sem dodala še mleko v prahu, ostalo pa bolj kot ne enako, kot je napisala lenika83. Vroča čokolada pa je bila sploh enostavna za sestavit; kupila sem navadno, temno in belo vročo čokolado, jih po plasteh nasula v kozarčke, nanje nalepila navodilo za kuhanje in to je bilo to. Odlično sprejeto in hitro popito. ;)

s0ncek*

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

25. nov 2011 8:21

Lani sem podarjala enolončnice in piškote iz kozarca, letos pa mi je ta ideja s kavo oz.vročo čokolado zelo všeč, sedaj pa  imam zopet vprašanje, kje kupite sestavine (več vrst vročih čokolad) in v kakšnih kozarčkih ste to podarjale?

 

Hvala za pomoč.

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

25. nov 2011 11:30

Več vrst vročih čokolad imajo praktično v vsaki večji trgovini, jaz sem jih verjetno kupila v Intersparu. Če se prav spomnim, se bile BenQuickove, obstajajo pa tudi velika pakiranja Jubilee vročih čokolad. Kozarčke sem kupila tiste 270 ali 290 ml, kvadratne. Lepe. :) s0ncek*

lenika83  

član od: 27.9.2010

sporočila: 22

25. nov 2011 13:01

Jaz sem pa uporabila kar kozarce v katerih sem kupila kavo v Hoferju. Nalepke sem lepo odstranila in namesto teh naredila druge nalepke z navodili za pripravo. Pa je kljub temu da je bila v bistvu reciklaža, zelo lepo izgledalo. Lani sem pa za mešanico za piškote kupila steklene posodice v Kiku. Imeli so jih menda celo v več velikostih, pa strašno poceni so bile. Poleg vsega so se pa še zapirale zelo dobro.

Več vrst vročih čokolad ziher najdeš tudi v Leclercu.

lenika83

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. nov 2011 8:42

Ko bom utegnila, bom v mojem arhivu potegnila navidla za kavne mešanice, ki vas zanimajo, vendar ne vem, kje sem jih dobila. Sem pa jih ve nekem živčnem iskanju pred dnevi našla, da vem, v katri škatli so.

 

Obljubim.

Tisti piškoti iz kozarca pa meni niso po okusui všeč, čeprav so naredili vtis.

F r i n a

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

27. nov 2011 10:04

Evo ena ideja za mešanico za vročo belo čokolado:

 

   30 dk bele čokolade iz hladilnika (zmeljemo jo v multipraktiku), dodamo 1 zavitek vanili pudinga ter  1 zavitek vanili sladkorja in    1-2 žlički posušene pomarančne skorje (suhe). Vse zmešamo, damo v kozarček in pimerno dekoriramo.

Tale recept sem ravnokar našla, nisem pa še preizkusila, tako da ne vem natančno, koliko žlic te mešanice gre na skodelico mleka (moda 1 in pol, ali pa dve).

Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti