Jeziko(slo)vne drobtinice

neznan uporabnik

20. nov 2011 19:10

Ajej, bom spet kregan. Sem prej pozabil. Ko prideš iz vesolja, si pač zmeden. To sem mislil napisat, da kolega 666 ma zelo fajn članke. Samo daj to pelji kot si si zamislil. Ne poveličevat nekoga, drugega pa dajat v nič. Ker, če je kdo po tvoji zamisli nabil žebelj ne pomeni, da vsi tako mislijo. In ti iskreno povem, da je kroženje v orbiti sicer fajn. Je pa zelo mraz tam. In ne sliši se odmevov. Pa lahko kričiš kolikor ti je volja. Enostavno ni odziva.

 

Piši nam vse jezikoslovne dileme, kregat se pa nima smisla. Če veš, da imaš prav. Ali obratno. To sem jaz v orbiti pogruntal.

zlatiribonmb

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

20. nov 2011 19:43

Multi??? Iz vesolja ???

Lepo pozdravljen!

rosie

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

20. nov 2011 19:47

666 je napisal/a:

Seveda so vse moje pripombe dobronamerne in nikogar nimam namena žaliti, zato se opravičujem, če mi je to morda uspelo.

 

Hehe, upam, da se ti je tule le zapisalo, namreč, v SSKJ takole razložijo "uspeti".

 

Morda za lažje izhodišče, morda za oporo, nekaj pojmov iz Etimološkega slovarja Marka Snoja:

 

 

 

Meni je tema všeč, veliko se da izvleči iz nje, če le želiš in se ne ustrašiš takoimenovanega "drobnjakarstva", ki ga je, bodimo pošteni, mnogo več in preveč pri manj pomembnih zadevah, kot pa je lasten jezik.

Niti do kolen ne sežem ne po znanju, ne po spretnosti izražanja marsikomu tule, a vseeno uživam in pustim možganom, da "zakuhajo" .

666, , gremo dalje....

 

lp

 

mzm

neznan uporabnik

20. nov 2011 19:47

Ma ja. Eni čakajo NA strehi. Jaz grem v vesolje

 

Se moram zahvalit eni bralno in pismeno sposobni dami za lepe pozdrave. Hvala, vaša milost.

zlatiribonmb

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti