Zanesljivost banke

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

tema odprta - 24. okt 2011 9:20 | ogledi: 8.638 | odgovori: 9

Kaj menite, katera banka od sledečih je v Sloveniji najbolj zanesljiva za trajnejšo vezavo. Sem skrbnica denarnih sredstev za invalidno osebo in bi rada denar čimbolj zanesljivo zavarovala za določeno obdobje:

- Unikredit bank

- SKB

- NKBM

Če ima kdo izkušnje ali znanje v tej smeri, se zahvaljujem za nasvet.

kara

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

24. okt 2011 9:33

Kako misliš zanesljiva?

Če te skrbi kje boš dobila denar po koncu vezave, ga boš v vseh naštetih pa še v nenaštetih, edino kar se razlikuje so obrestne mere in dodatne ugodnosti po koncu vezave (možnost najema kredita za daljše obdobje, kot bi ga lahko sicer po bolj ugodni obrestni meri), torej vsaka banka ima drugačne varčevalne račune in več različnih varčevalnih računov, ki jih ti izbereš glede tega kar tebi ustreza. Če pa govoriš o depozitih ima pa tudi vsaka banka svoje pogoje.

Upam, da sem ti saj malo pomagala.

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

24. okt 2011 10:47

Mislila sem predvsem stabilnost bank. NLB je npr. zelo nestabilna, možnost je tudi da gre k vragu, z njo pa tudi njeni varčevalci. Hudo je, ker ni moj denar in čutim še večjo obveznost.

Verjetno je v teh časih vsaka vezava tvegana, morda pa je le še kje kakšna banka na trdnejših temeljih.

Hvala za nasvet vesnal!

kara

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

24. okt 2011 10:57

Tudi, če boš v NLB varčevala, ne boš ničesar izgubila.

Glej ne bom ti svetovala konkretno na katero banko pojdi (delam na eni od zgoraj naštetih, pa ne NLB) to mora vsak zase ugotovit, lahko ti samo rečem, da najdi produkt, ki bo najbolj ustrezal tebi oziroma osebi za katero varčuješ, to pa narediš tako, da greš po bankah po ponudbe (več ali manj je vse tudi na internetu). Če pa nisi zihr glede kakšne banke pa tisto pač izpustiš.

 

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

24. okt 2011 11:02

V Sloveniji je od ne vem katerega leta nomejeno jamstvo države za vloge občanov v bankah! Koliko je to vredno žal ne znam ocenit. Vem samo, da si v EU veselo izmišljamo denar in ga zapravljamo. Ravno tako kot nekoč v Jugi z menicami.

LP

Sergej

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. okt 2011 11:39

Jaz varčujem, kolikor pač varčujem v NLB. Menim, da je NLB toliko stabilna kot vse druge. Ne zaupam nič bolj avstrijskim bankam, saj vemo iz preteklosti, da so le te tudi propadle in so naši varčevalci izgubili velike vsote. Za  vloge garantira država, vsaj določeno vsoto. Naj povedo tisti, ki vedo več. Samo to še rečem. Tudi moj ta pametni je nakupil delnice pri NKBM in se danes tolče po glavi oz. zdaj se že samo še smeji.

 

naor

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

24. okt 2011 13:07

Strokovnjaki pravijo, da je treba naložbe razpršiti (naložbeno zlato, depziti pri bankah, skladi). Ne vem za koliko  koliko denarja gre, a velja razmisliti.

Sweetie

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

25. okt 2011 9:37

Sonja, to je pa zelo konkretno in uporabno. Hvala za posredovani link. Sicer je še vedno nekaj dileme, pa saj ne vemo niti za en dan vnaprej kaj se bo zgodilo. Kar bo, pa bo. Hvala!

kara

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

3. nov 2011 21:04

Živjo,

priporočam ti, da se obrneš na kakega finančnega svetovalca.

 

LP

tina711983

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti