Lignji

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

13. okt 2011 13:19

V tehničnem muzeju v Bistri imajo ekonom lonec, mislim da iz 19.stol., se mi zdi, da je železen.

Pa pralni stroj, ki ga je treba vrteti na roke tudi.

rosie

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. okt 2011 13:44

dididala je napisal/a:

Jaz jih narežem, začinim, povaljam v koruzno moko ( ne zdrob) in ocvrem v fritezi 4 min. Lignji so mehki in okusni. Opazovala sem peko le-teh na morju na obali v nekem kafiču, kjer so bili vrhunski. Kuharica mi je razodela, da je bistvena stvar temperatura olja in na hitro



Ocvrte moraš takoj pojesti, dokler so topli, sicer so gumjasti!

Živi s srcem, ne z glavo.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

13. okt 2011 14:41

rosie je napisal/a:

V tehničnem muzeju v Bistri imajo ekonom lonec, mislim da iz 19.stol., se mi zdi, da je železen.

Pa pralni stroj, ki ga je treba vrteti na roke tudi.



rosie

To si grem pa ob prvi priložnosti ogledat.

nola

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

18. okt 2011 14:05

Hvala vsem za vaša navodila; v glavnem sem razbrala, da je pomembna temperatura olja, minute pečenja in čim bolj naj bodo "iz centrifuge"....

NAREDILA SEM FENOMENALNE!

V nedeljo smo jih pekli dopoldan (za probo) in še enkrat popoldan, ker so se nam "zluštali".....

Res HVALA vsem!

Titta

bojanp  

član od: 16.4.2006

sporočila: 13

22. okt 2011 12:19

Nekje sem zasledil,da lignje večkrat kot jih premrzneš mehkejši so, mogoče ve kdo od vas,če se sploh lahko večkrat zamrznejo?

bojanp

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

22. okt 2011 14:52

Drage moje, ekonom pisker mi je bil zlato pomagalo za pripravo golaža ali "makaronflajša" ko  sem še hodila v službo. Ob prihodu domov ,sem najprej prižgala plošče na štedilniku, na eno sem dala ekonom  lonec na drugo lonec z vodo za makarone. Narezala in prepražila čebulo, dodala meso in začimbe, zalila in privila pokrov.  Potem sem pripravila solato, skuhala makarone in ko je bilo to pripravljeno, je bilo mehko tudi meso v ekonom loncu.

V pol ure je bilo kosilo na mizi. To je bil zlati ekonom lonec za zaposlene gospodinje.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. okt 2011 16:56

bojanp je napisal/a:

Nekje sem zasledil,da lignje večkrat kot jih premrzneš mehkejši so, mogoče ve kdo od vas,če se sploh lahko večkrat zamrznejo?



Lahko jih večkrat zamrzneš, vendar očiščene! Če pa so zato mehkejši  ne vem, jaz jih zamrznem zato, da so bolj mehki, vendar le enkrat!

Si misliš, da jih ne bi bilo potrebno niti kuhati?



Živi s srcem, ne z glavo.

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 22.okt 2011 16:58

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

22. okt 2011 18:20

Saj jih ni treba. Še posebno zdaj, ko se po ribarnicah dobijo sveži, je dovolj, da odstraniš vrečko s črnilom, oči in kljunček in jih zelo dobro opereš (zdrgni stran tudi kožo), najbolje pod tekočo vodo, narežeš na majhne koščke in poliješ z mešanico limonovega soka in dobrega olja. Ohlajene po okusu potreseš še z malo čilija ali peteršilja.

Če hočeš, da izgledajo še bolj imenitno, jih nareži na trakove, naloži v eni plasti na folijo za živila in zvij v klobasico. To malo ohladi v zamrzovalniku, da se malo strdi, potem pa odvij in nareži na kolobarčke.

Surovi kalamari so zelo dobri tudi preliti z mešanico limonovega soka in sojine omake.

nola

SONJA Z.  

član od: 20.8.2009

sporočila: 4

29. dec 2012 12:11

Ali je kdo že poskusil odtaljene lignje spet zamrzniti?????

In če ne kako dolgo zdržijo odmrznjeni....?

 

SONJA Z.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. dec 2012 12:37

1. ja, moja nona, dostikrat in uspešno.!!!!!

2. dokler lepo dišijo, v hladilniku tudi nekaj dni.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti