Prenosni računalnik

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

tema odprta - 11. okt 2011 13:58 | ogledi: 7.562 | odgovori: 55

Smo v nakupu lap topa za hči, pa ne vemo, katerega bi v tej ponudbi izbrali. Zanima me, če ga je kdo v kratkem kupil in na kaj moramo biti pazljivi. Ga bo pa nosila s seboj, tako da bo 15 inčen dovolj velik po mojem. Skratka, želim izvedeti vaša mnennja in nasvete, tudi kje bi ga kupili.

Hvala in lep dan.

Malčica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. okt 2011 14:08

Odvisno tudi od tega, koliko ste pripravljeni plačat, ali bi plačali naenkrat ali na obroke. Na zasebno pošto ti lahko posredujem podatke, kje sem jaz kupila laptop (z računom seveda, pri pooblaščenem prodajalcu, nikakršen nakup pod roko ali kaj podobnega, tu se jaz ne hecam).

Seveda je pomembna zmogljivost in hitrost procesorja, koliko ima spomina, naj ima režo za spominsko kartico, več priključkov za usb....

 

jaz imam HP pro book, dobila sem ga za zelo spodobno ceno glede na lastnosti in zmogljivosti. Sem pa za to, da se da kak evro več in imaš od naprave tudi nekaj več.

Računaj, da boste čez dve leti kupovali novega. In ob laptopu kupite tisto stojalo, na katerega ga namestiš, če dolgo delaš z njim, pa se začne segrevat.

Ti bom dve povezavi dala na zasebno pošto.

mamamia

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

11. okt 2011 14:21

Hvala, mamamia. Lepo prosim, če mi pošlješ. Cena bi bila okrog 500 eur in da bi bili že windowsi že naloženi.

Malčica

Liiu  

član od: 18.7.2010

sporočila: 363

11. okt 2011 14:47

Poglej na ZS. :)

 

Liiu

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

11. okt 2011 15:48

Malčica, vem da je dražji, ampak po dveh res povprečnih HPjih in en kup popravilih imam Applov Macbook Pro že dve leti in dela kot urica. Brez problema sem gor naložila Microsoft office paket. Ne bi več zamenjala. 

Saša

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

12. okt 2011 0:50

tudi jaz ne dam svojega Maca za nič na svetu. vreden vsakega centa!

iversonka

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

12. okt 2011 6:28

tudi zelo dobre izkušnje z Macom, edino navaditi se je treba na začetku nanj,

 

 

lp

robida

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. okt 2011 7:47

Moja dva HPjeva sta ok, eden je Compaq serija, drugi pa Pro (kot mamamia), sta bila pa oba dražja, slednji veselo hodi z mano po svetu, Compaq funkcionira že 3 leta in pol bp (no, tale je večinoma doma), Pro pa dobro leto. Ne bi ravno uporabila izraza "povprečen", po moje je bolj umestno (kot marsikje drugje), več denarja več muzike. In obratno. Z odstopanji, seveda.

Loni Makaroni

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. okt 2011 10:16

jaz nisem ravno racunalniski strokovnjak - jaz bi razmislila za kaj ga bo pretezno uporabljala. Ce je povdarek v prenasanju, bi bil moj izbor cimlazji/manjsi z dolgim delovanjem baterije. Imam 15,6" in se z njim lepo dela, tezek je 2,7Kg kar se ne zdi toliko, vendar ga nerada dolgo prenasam naokrog (s torbo, polnilcem, misko itd pride na vec kot 5kg), baterija mi pa drzi cca 2 uri.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

12. okt 2011 17:01

Znamka po besedah strokovnjakov naj ne bi bila ekstra odločilna pri nakupu prenosnika, saj imajojo večina vsi računalniki komponente istih proizvajalcev, recimo grafična kartica - ali Geforce ali ATI, procesor Intel ali AMD... Torej so veliko bolj pomembne številke teh komponent, recimo vsaj 4  ali 6 GB RAM-a, vsaj 500 GB trdi disk, grafična 2 GB; najugodnejše variante ima po mojem trenutno spletna trgovina enaA, pri njih sem kupila računalnik prejšnji teden in popolnioma enak računalnik je v drugih trgovinah bil za cca. 50 € dražji. Je pa dobro cene primerjat tudi na spletni strani ceneje.si.

Lakica

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

12. okt 2011 20:00

Ravnokar sem imel v rokah nov HP v vrednosti nekih 700€. Še vedno sem bolj navdušen nad domačim back-up računalnikom ki je Toshiba, star 4 leta. Ergonomija, tipkovnica, občutek trdnosti. Tudi nekaj prijateljev je razočaranih nad HP-jem.

Kar je pa tudi edino pomembno pri izbiri znamke, vsebina je druga zgodba. Windowsi gredo pa v isto smer kot operacijski sistem jabolk, tako da je Mac praktično edina razumna izbira. Če to dopušča denarnica, žal.

Kot tudi telefon, koliko živcev in sivih las mi povzroča android sistem. Pa si ne lastim nobenega njihovega proizvoda, sem samo na kratko preizkusil par stvari pa vem da je to to.

Steve Jobs, slava ti.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti